alican sürücü kursu poyrazoğlu otomotiv
25 Haziran 2018 Pazartesi

Sarayköy’ün gençleri sporda büyüyor

Sarayköy Belediyesi, gençlere yönelik yaptığı faaliyetleri sürdürüyor. Sarayköy Belediyesi ve ilçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Yaz Spor Okullarında gençler milli sporculardan eğitim alıyor. Bu yıl 13 branşta uzman antrenörler nezaretinde verilen eğitimlerin 3’ü milli sporcular eşliğinde gençlere veriliyor.

18-08-2017 19:29

Sarayköy Belediyesi gençleri önemsiyor ve onlar için düzenlenen faaliyetleri en kaliteli şekilde sunabilmek için çalışıyor. Gençlerin yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Yaz Spor Okulları açan Sarayköy Belediyesi, eğitimlerini uzman antrenörler nezaretinde gerçekleştiriyor. Ayrıca spor dallarından hentbol kursunu milli sporcu Çisem Öztabak, güreş eğitimini milli sporcu Adem Taşcı ve karate kursu milli sporcu Muhammet Kaya tarafından veriliyor. Futbol, cimnastik, yüzme, voleybol, basketbol, tenis, atletizm, güreş, pilates, hentbol, kız futsal, karate, badminton eğitimi alan gençler yeni eğitim öğretim yılına zinde girmeye hazırlanıyor.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy, sporda da örnek bir ilçe olacak. Yaz Spor Okulları’na devam eden öğrenciler hem kötü alışkanlıklardan uzak kalıyor, hem de sağlıklı bireyler olarak geleceğe güvenle bakıyor. Yaz spor okulu döneminde ilgi duydukları spor branşlarında yetenekli olduğunu tespit ettiğimiz öğrencilerimizin o spor dalında başarılı bir sporcu, bir şampiyon olarak yetişmesi içinde her türlü imkanı sağlayacağız” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’ün gençleri sporda büyüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör