etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Sarayköy’ün efeleri şampiyonluk getirdi

Geçen yılın Türkiye şampiyonu Sarayköyspor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Burdur’da düzenlediği Grup Finalinde 4 dalda şampiyonluk aldı.

07-05-2019 11:32

Sarayköyspor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, başarılarına bir yenisini ekledi.  2018 yılında Türkiye Şampiyonu olarak başarısını tüm ülkeye gösteren Sarayköyspor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Burdur’da düzenlenen Grup Finali’nde Denizli’yi temsil etti.  Burdur Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen THOF Grup Finali’nde Sarayköy’ün efeleri ve yarenleri 4 dalda birincilik alırken yarışmanın en yüksek puanlarını da aldı.Sarayköyspor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu yıldızlar düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda 89.80 puan, gençler düzenlemesiz dalda 90.00 puan, gençler düzenlemeli dalda 91.00 puan aldı.

Elde edilen büyük başarının ardından ekip üyeleri sevinç gözyaşlarına boğuldu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise haberi alır almaz antrenör Ömür Günay’ı ve Sarayköyspor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu’nu telefonla arayarak tebrik etti.  Gençleri gönülden tebrik ettiğini söyleyen Özbaş,”Atalarımızdan bizlere miras kalan halk oyunlarımızı hakkını vererek taşıyan evlatlarımızı gönülden tebrik ediyorum. Sarayköy, halk oyunlarında artık ismini duyuran bir ilçe oldu. Antrenörümüz Ömür Günay ve gençlerimizin disiplinli bir şekilde gönüllerini ortaya koyarak yaptıkları çalışmalar günden güne meyvesini vermeye devam ediyor” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’ün efeleri şampiyonluk getirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör