poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Sarayköy kültür merkezine kavuştu

Sarayköy Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Merkezi ve Atatürk Mahalle Parkı’nın açılışı Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin katılımıyla yapıldı. 

13-06-2018 18:18

Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi ile Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşların yıllardır özlemle beklediği park görkemli bir törenle hizmete girdi.  Törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan,  Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy 4 yıl önce başka şehirlerin hayata geçirdiği büyük projelere ve hizmetlere bakarken şimdi hizmetleriyle kıskanılan, elle gösterilen, bir ilçe bir şehir haline geldi. Biz bu hizmet yoluna çıkarken ‘Yapacaksak en iyisini yapacağız, çıkacaksak en yukarıya çıkacağız’ dedik. 30 Mart’tan bu yana bu makus talihimizi hizmetlerle değiştirdik. Hızla büyüyen Sarayköy’ü geliştiren hizmetlerimiz var. Hükümetimizin ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle Sarayköy ihya ve rehabilite aşamasında” dedi.

Sarayköy’ün hem yeşil alan hem de çok güzel tam donanımlı bir kültür merkezi kazandığını söyleyen Vali Hasan Karahan, “Bu güzel Kültür Merkezimizi huzur içinde kültürde, sanatta, müzikte, edebiyatta dolu dolu kullanmak nasip olur. Hayırlı olsun” diye konuştu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise,  “Bugüne kadar Sarayköy ne istediyse hiçbir zaman geri çevirmedik. Başkanımız bize her geldiğinde ‘Sarayköylüler istediğiyse elimizden gelenin en iyisini yapalım’ dedik ve her şeyini yaptık. Biz bu milletin malını, imkan ve kaynaklarını kendimize emanet olarak gördük. Milletin her kuruşunu en verimli şekilde harcamaya çalıştık. Bu güzel Kültür Merkezi’ni 4 sene önce hayal edebilir miydik, hayal edilmezdi. Geç olsun, güç olmasın. Ahmetkardeşimiz heyecanıyla, aşkıyla hizmet ediyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Özbaş, Bakan Zeybekci’ye ilçenin kahramanlık mücadelesini temsil eden efe heykelinin sulu boya ile çizilmiş tablosunu hediye etti. Daha sonra il ve ilçe protokolü sahneye çıkarak açılış kurdelesini kesti. Atatürk Mahallesi’nin yıllardır özlem duyduğu park içerisinde çocukların eğlenmesi için modern oyun grupları yerleştirildi. Vatandaşlar içinde dinlenme alanlarına ver verildi. Çevri düzenleme ile dikkatleri üzerine geçen park mahalle halkının gözde mekanı haline geldi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy kültür merkezine kavuştu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör