etiler poyrazoğlu otomotiv

Sarayköy’de Muharrem iftarı

Sarayköy Belediyesi’nin bu yıl 6. kez  düzenlediği Muharrem ayı iftar yemeğinde ilçede yaşayan Alevi-Bektaşı vatandaşlar bir araya geldi. 

11-09-2019 14:00

Alevî-Bektaşî vatandaşlar için Muharrem ayı dolayısıyla verilen iftar yemeğinin bu yıl 6’ıncısı düzenlendi. Atatürk Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine ilçenin diğer mahallelerinde ikamet eden Alevî-Bektaşî vatandaşlar belediye tarafından tahsis edilen araçlarla  getirildi. İftar yemeğine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan katıldı. Başkan Ahmet Özbaş, iftar yemeğinde vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Yapılan duaların ardından oruçlar açıldı. 

Tarih boyunca ülke insanının birlik ve beraberlikle vatanın savunduğunun altını çizerek, bundan sonra da bütün unsurlarıyla birlik, beraberlik içinde yaşanacağını söyleyen Özbaş, “İnancımızın, tarihimizin ve geleneğimizin en önemli, en güzel motiflerinden bir tanesi olan ilçemizdeki Alevi-Bektaşi hemşehrilerimizle geleneksel olarak düzenlediğimiz Muharrem İftarı'nda buluştuk. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin, birliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın inşallah” dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk Mahallesi’nde bulunan çay bahçesinde vatandaşlarla birlikte geç saatlere kadar oturan Özbaş, vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’de Muharrem iftarı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör