etiler poyrazoğlu otomotiv

Sarayköy’de “Müftü” oyunu sahnelendi 

Sarayköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte İsmail Gülnar Tiyatrosu Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin konu edildiği “Müftü” isimli tiyatro oyununu sahneledi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen tiyatro oyununda Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,  tiyatro ekibine ilçenin Milli Mücadele’deki kahramanlık destanının anlatıldığı “Milli Mücadele’de Sarayköy Hatıralım” kitabını hediye etti.

13-10-2017 16:22

Sarayköy Belediyesi, kültür sanattaki etkinliklerini hız kesmeden sürdürüyor. Milli Mücadele’nin önemli isimlerinden olan ve Denizli’de kahramanlık destanı yazdıran Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin konu edildiği “Müftü” isimli tiyatro oyunu Belediye Çok Amaçlı Salonunda düzenlendi.

İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından sahnelenen tiyatro oyununa, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan,  Zeki Müren'in en yakın dostu Göksenin Çakmak ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Milli Mücadele’de Denizli ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin sahnelendiği tiyatro oyununun ardından sahneye çıkan İsmail Gülnar, “ Biz bu oyunumuzda bir kahraman olan Ahmet Hulusi Efendi’nin hayatını sahneye dökmek istedik. Arkadaşlarımıza ve en çok da Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ediyorum. Kendisi sanat ve sanatçı dostu...” dedi.

Tarihin en önemli sahnelerinden biri olan milli mücadelenin en önemli değerlerinden Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi’nin hayatından bir kesiti İsmail Gülnar Tiyatro ekibi tarafından sahnelendiğini söyleyen Başkan Özbaş, tiyatro ekibine teşekkür etti.

 Başkan Özbaş, “Sarayköy ve Denizli Müdafaası, Ege’nin kurtuluşunda bu bölgenin Yunan işgaline uğramamasındaki en önemli etkendir. Şanlı, şerefli bir ecdadın evlatları ve torunlarıyız. Tabi bu işgal girişimleri, hain darbe girişimleri bu tür vakalar bitti mi bitmedi. Daha bir sene önce 15 Temmuz 2016’da yine başka bir şekilde ama aynı komutanların aynı insanların veya çevrelerin piyonların değişik figüranları ile aynı sahne Şehitler Köprümüz İstanbul’da başladı. Ankara’da TBMM bombalandı.  İnsanlarımızın üzerine milletimizin vergisiyle alınan cephaneler boşaltıldı. 250’ye yakın şehidimiz 2 bin 500’e yakın gazimizle tekrardan aynı kurtuluş mücadelesini meydanlarda verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aynı 15 Mayıs’ta Ahmet Hulusi Efendi, aynı 16 Mayıs’ta Ahmet Şükrü Efendi gibi yine televizyonlardan tüm milletimizi havalimanlarımıza, alanlara çağırdı. 1919-2016 97 yıl sonra aynı senaryolar. Bu güzel sevdamız coğrafya da vatanımız için hala bedel ödemeye devam ediyoruz. Gerekirse bizden önceki nesiller nasıl bedel ödediyse bizlerde aynı bedeli ödemeye hazırız. Vatanımızın, bayrağımızın bu göklerden hiç inmemesi için her daim hazırız. Bugün milli, manevi duygularımızı kabartan sevgili ekibimize teşekkür ederim” dedi. 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, tiyatro ekibine “Milli Mücadele’de Sarayköy Hatıralarım” kitabını takdim etti. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’de “Müftü” oyunu sahnelendi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör