etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Sarayköy’de karasinekle etkin mücadele

Sarayköy Belediyesi ekipleri insanlarda tifo, kolera, dizanteri gibi birçok hastalığa, hayvanlarda ise şap, yanıkara ve brusella gibi hastalıklara neden olan karasineklerle etkin mücadele başlattı. Karasinekle mücadele kapsamında tüm besihaneler ilaçlandı.

20-07-2017 13:07

Sarayköy Belediyesi ekipleri sineklerin üreme ve çoğalma merkezlerine müdahale için çalışma başlattı. Ekipler, karasinekleri bataklıkta uçmadan ortadan kaldırılarak insanlarda tifo, kolera, dizanteri, göz; hayvanlarda ise şap, yanıkara ve brusella gibi oluşabilecek hastalıkların önüne geçiyor.

Ekipler tarafından Sarayköy merkez ve mahallelerinde bulunan besihanelerdeki ahırlar, gübre atıkları, hayvan yemlerinin bulunduğu yerler ile karasineklerin yoğun olduğu mekanlar ilaçlanıyor. Henüz uçmadan yapılan ilaçlamayla gelecekte birçok hastalığa yol açacak ve rahatsızlık verecek sinekler ortadan kaldırılıyor.

Sinekler ile mücadeledeki en etkin çözümün üreme yerlerinde yapılan ilaçlamalar olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Sinekler ile ilgili ekiplerimiz etkin bir mücadele içerisinde. Sinek uçtuğu an yakalamak zor olduğu için ilaçlamalarımızı henüz uçmadan yuvalarında yapıyoruz. Bilindiği üzere karasinekler gerek insanlarda ve gerekse hayvanlarda çok ciddi sağlık hastalıklarına yol açıyor. Bu nedenle özellikle halk sağlığı ve hayvan sağlığı açısından karasineklerin larva döneminde yok edilmesine önem veriyoruz” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’de karasinekle etkin mücadele
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör