poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

Sarayköy’de doğa ve yaşam dostu projeye yeniden start verildi.

Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce hayata geçirilen “Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyelim” projesinin ilk etap çalışmasında ilçe halkının da katkılarıyla 6 ayda 500 kilo atık ilaç toplandı.  Denizli’de ilk kez hayata geçirilen projesinin ikinci etabına  start verildi. 

22-11-2019 19:22

“Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyelim” projesinin ilk etap çalışmasında ilçe halkının da katkılarıyla 6 ay içinde 500 kilo atık ilaç toplanarak bertaraf edilmek üzere Ankara’daki tesislere gönderildi. Çevreye atılan kullanılmayan ve miadı dolmuş ilaçlar bir süre sonra doğaya, insana ve hayvan yaşamına ciddi zararlar meydana getirdiği belirtilerek başlatılan atık ilaç projesiyle gelecekte büyük zararlar oluşacak sorunların önüne geçmek hedefleniyor. Atık ilaç projesinin ikinci  etabının startı Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çabuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Denizli Eczacı Odası İlçe Temsilcisi Akın Akman ve daire müdürlerinin katılımıyla Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde verildi. 

Atık ilaçların doğaya büyük yıkıcı sonuçlar oluşturduğunu aktaran Belediye Başkanı Özbaş, “Atık ilaçlarla oluşabilecek sorunlara karşı ilaçlarımızı akılcı kullanarak atık ilaçların varlığını büyük oranda azaltmış oluruz. Atık ilaç konusuna duyarsız kalmamız mümkün değildir. Bu nedenle bilinçli ilaç kullanımı hakkında farkındalık oluşturmak ve atık ilaçların düzenli bir şekilde toplanarak bertaraf edilmesini sağlamak amacıyla bu projeyi düzenledik. İyi bir geri dönüş sağladık” dedi. Proje kapsamında ilçe halkı evlerinde kullanılmayan veya tarihi geçmiş ilaçlarını eczanelere, Aile Sağlık Merkezlerine ve sağlık evlerinde bulunan atık ilaç kutularına bırakabiliyor.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sarayköy’de doğa ve yaşam dostu projeye yeniden start verildi.
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör