poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Sancar:Vergi ve sigorta primi indirimi sağlayacağız

CHP Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar, seçim gezileri kapsamında Bakırlı Mahallesi’ndeki sanayi esnafını ziyaret etti. Sancar, ” Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafın kira, araç gideri gibi iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız” dedi.

20-06-2018 17:43

CHP Denizli 3.sıra milletvekili adayı Teoman Sancar, Bakırlı Mahallesi sanayi esnafı ile bir araya geldi. Esnafla sohbet edip dertlerini dinleyen Sancar çözüm yollarını anlattı.  Sancar, CHP iktidarında esnafın kira stopajını kaldıracaklarını.kira, araç gideri gibi iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacaklarını belirterek, “Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Aynı alanda iş yapan esnafın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere vergi avantajı sağlayacağız. Sosyal Güvenlik Vergi mükellefiyeti olduğu halde sigorta kayıt ve tescili yapmamış olan esnaf ve sanatkarlara 2008 yılı öncesinde vergi kaydı, şirket ortaklığı veya ziraat odalarına kayıtlı oldukları süreler için de borçlanma hakkı tanıyacağız” dedi.
Çıraklık ve kalfalık eğitimini birleştirerek kalfaların kısa vadeli sigorta primlerinin de devlet tarafından ödenmesinin mümkün olacağını hatırlatan Sancar, “18 yaşın üzerindeki kalfalara 24 aya kadar uzun vadeli sigorta primleri için kalfalık borçlanması getireceğiz. Meslek lisesi veya çıraklık eğitim merkezlerine devam eden gençleri istihdam eden esnaf ve sanatkarlara vergi indirimi, sigorta primi indirimi gibi destekler sağlayacağız. Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Böylece esnafımız rahat edecek, hak ettiği değeri görecek” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sancar:Vergi ve sigorta primi indirimi sağlayacağız
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör