etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Sancar: "Asıl konkordatoyu vatandaş ilan etti" 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, TBMM’de yaptığı konuşmasında Ak Parti grubuna seslenerek, “16 yılın sonunda vatandaşlarımızı konkordato terimiyle tanıştırdınız. Ekonomiyi getirdiğiniz nokta işte bu” dedi.

12-10-2018 11:11

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, AK Parti’nin ekonomi uygulamalarını eleştirdi.  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz de kriz, miriz yok” sözlerine atıfta bulunan Sancar, “Kim ne derse desin herkes evindeki, hanesindeki, ocağındaki, çevresindeki ateşin farkında. Her seçim öncesi ekonomik refah gelecek söylemlerinin ve ekonomik başarının geldiği nokta Konkordato terimi olmuştur” dedi. 

“Firmalar konkordato kuyruğunda”

Aralarında büyük vergi mükellefi olan firmaların da bulunduğu birçok kurumun perişan durumda olduğunu kaydeden Sancar , “Sizi tebrik etmek lazım, millet sayenizde konkordatoyla tanıştı! Ülkemizde düne kadar harıl harıl ticaret yapan, devletine vergi veren iş adamları adliye koridorlarında avukatlarıyla beraber konkordato kuyruklarında dilekçe vermeye çalışıyor. Türkiye ekonomisinin 8’nci büyük kenti olan Denizli kenti de bu krizden nasibini aldı ve büyük darboğaz yaşıyor. Kötü ekonomi yönetiminin faturasını sadece konkordato ilan eden iş adamları değil; onların taşeronları, duvarcıları, betoncuları, sıvacıları, elektrikçileri, sucuları ve birçok iş emekçisi arkadaşımız ödüyor ve büyük mağduriyetler yaşıyor” diye konuştu. 

TOKİ öğrenci yurdu yapsın

TOKİ’nin yanlış uygulamalarının ülkeyi krize sürükleyen önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyen CHP’li Sancar,  şunları kaydetti: “Bu ortamda bile TOKİ Başkanının televizyonlara çıkıp ‘konut satışlarımızı’ artıracağız demesini anlayamıyorum dedi. Müteahhitlere 2,98 ile kullandırtılan konut kredileri, TOKİ’ye 0,98 oranla veriliyor. Bu sebeple birçok firma  battı. TOKİ  haksız rekabet yaratıyor.  Sektöre büyük zarar veriyor.  TOKİ yarından itibaren gariban vatandaşlarımızın aslan gibi üniversite kazanan çocuklarına yurt yapmaya başlasın. Gelin hep beraber TOKİ'ye konkordato ilan edelim. Ekonomide 16  yıl sonra ortaya çıkan bu terimin ortadan kalkması sizlerin elindedir.” Haber Merkezi 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sancar: "Asıl konkordatoyu vatandaş ilan etti" 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör