poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Sanayide yerli makina desteği sevinci

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci,  KOSGEB tarafından başlatılan "Yerli ve Yeni Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği" sayesinde ihracatın artacağını söyledi.

04-06-2018 17:53

KOSGEB tarafından işletmelere 450 milyon liralık kredi hacmi oluşturan programla firma başına 300 bin liraya kadar faiz desteği sunuyor.  Yerli makina desteği sanayiciyi sevindirdi.

"İhracatı da artırır"

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, sanayide kullanılan makinelerin çoğunun ithal olduğunu belirterek, "Makine sektörünün güçlenmesi cari açığın azalmasına kadar uzanan bir etki yapacaktır. Türk makine sektörü çok iyi yere geldi. Özellikle mermer, tekstil ve kablo makinelerinde ihracat yapar hale geldik. Bunun zamanla daha da artacağını biliyoruz. Özellikle yerli makine üretenleri destekleyen bu hamle sonrası ihracat da artacaktır" ifadelerini kullandı.

“Bir taşma iki kuş”

Bu destekle "bir taşla 2 kuşun vurulacağını" dile getiren EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "Bu destek hem KOBİ’lerimizin finansman teminini kolaylaştıracak hem de yerli üreticimizin yüzünü güldürecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Milli düşün yerli üret' yaklaşımına benim şahsen 'dünyada her eve bir Türk malı' hayalime hizmet eden bu ve bunun gibi adımların artarak devam etmesini diliyoruz" diye konuştu.

AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sanayide yerli makina desteği sevinci
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör