etiler poyrazoğlu otomotiv

Sanayiciye ABD’ye yatırım daveti

Denizli Sanayi Odasında, Amerika’da yatırım ve dış ticaret fırsatları değerlendirildi. ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven ve ABD Büyükelçiliği Vize Bölümü Uzmanı Erol Özakçay, vize ve yatırımla ilgili sunum yaptı.

01-04-2019 12:27

ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven ve ABD Büyükelçiliği Vize Bölümü Uzmanı Erol Özakçay’ın  Denizli Sanayi Odası’na gerçekleştirdiği ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu ve Sanayi Odası üyesi firma temsilcileri hazır bulundu.

Ziyarette ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, “Yatırım ve vize sunumlarımızdan sonra deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. İşinizi küresel olarak büyütürken size yardımcı olabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyoruz. Bugün sizinle konuşmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. Siz Denizlili sanayicilerle tanışmaktan ve Amerika’ya davet etmekten dolayı çok memnunum” dedi.

Yaptığı sunumda Denizlili sanayicilerin girişimlerinde nasıl yardımcı olabileceklerinden bahseden ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven ise, “Amerikan Ticaret Müsteşarlığı olarak aslında bizler sizlere iki konuda yardımcı oluyoruz. Amerikalı firmaların Türkiye’de iş yapmalarına yardımcı oluyoruz bu bağlamda onların Türkiye’ye ihracat yapmaları hususunda destek olmuş oluyoruz. Böylelikle onların Türkiye pazarında yayılmalarını sağlıyoruz. Diğer bir açıdan da Türk firmalarına da yardımcı oluyoruz. Türk firmaların da Amerika’da yatırım yapması konusunda iş birliği yapıyoruz.  İstihdam yaratacak şekilde Amerika’da yatırım yapmak isteyen firmalar için ise hem Türk devletinin hem de Amerikan hükümetinin programları bulunmakta. Şunun farkındayız başka bir ülkede yatırım kararı almak kolay değil. Bunun için de Türk firmalar önce satış yapıp pazar var mı diye bakmak istiyor. Bundan dolayı sadece kontak ofis açmak isteyen firmalara da yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

ABD Büyükelçiliği Vize Bölümü Uzmanı Erol Özakçay ise ‘ABD Yatırımcı Vizesi’ hakkında bir sunum yaptı. Konuşmaların ardından Erbakır Genel Müdürü Macit Taşkın, ABC Tekstil Firma Sahibi Atilla Özdemir, Amerika’daki yatırımları hakkında deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sanayiciye ABD’ye yatırım daveti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör