etiler poyrazoğlu otomotiv

Sanayiciden müjdeli karşılama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümre Selçuk, iş adamlarıyla bir çalıştay gerçekleştirmek üzere 25 Mart’ta Denizli’ye geliyor.  Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Bakan Selçuk’u müjdeli haberlerle karşılayacaklarını söyledi. 

16-03-2019 16:21

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümre Selçuk 25 Mart 2019 Pazartesi günü TOBB’un koordinasyonunda, iş adamlarıyla bir çalıştay gerçekleştirmek üzere Denizli’de olacak. Özellikle son 2 aylık dönemde istihdam teşviklerinin kullanımında yaşanan artış ile dikkat çeken bir il olan Denizli, Bakan Selçuk’u ilk defa ağırlayacak. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen istihdam seferberliği hakkında bilgi veren Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Şu anda devlet tarafından istihdam yaratan işverenlerimize verilen birçok teşvik var. TOBB da bu teşvikleri kullanma çağrısı yaparak istihdamı artırmayı ve ülke ekonomisini kalkındırmayı hedefliyor. Biz Denizli Sanayi Odası olarak uzun zamandır istihdamı teşvik edici çalışmaların içindeyiz. Çünkü biliyoruz ki; kalkınmanın yolu istihdamdan ve yatırımdan geçiyor. Denizli, istihdam göstergelerinin birçoğunda öncü bir kent. Kadın istihdam oranımız, istihdam teşviği kullanım oranımız Türkiye ortalamasının hep üzerinde. Bakanımızı da müjdeli haberlerle karşılayacak olmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Denizli’nin ocak ayının başından bu yana istihdam teşvikleri ile 3 bin 520 kişiye iş ve aş sağladığını dile getiren Keçeci, “Denizli Sanayi Odası’nın da Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası işbirliğinde hayata geçirdiği www.istihdamatesvik.com isimli istihdam teşviklerinin uygulamasını gösteren bilgilendirici bir web sitesi mevcut. Web sitesi üzerinden teşvik uygulaması araştırması yapanların sayısı da son 3 aylık dönemde neredeyse 3’e katlanmış durumda. Bu da bize gösteriyor ki; iş insanlarımız bu teşviklere ilgi gösteriyor ve bunları kullanıyor. Gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantısında 500’e yakın iş insanımızı ağırladık. Elimizde olan tüm imkanları insanları istihdam teşvikleri konusunda bilgilendirmeye ayırıyoruz ki; bilgisi olmayan ve bu teşviklerden faydalanmayan insanımız kalmasın” dedi. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sanayiciden müjdeli karşılama
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör