etiler poyrazoğlu otomotiv

Sanayi Doktora Programı anlatıldı 

Pamukkale Üniversitesi’nde görev yapan dekan, dekan yardımcıları, enstitü müdürleri, müdür yardımcıları ve bölüm başkanlarına, TÜBİTAK tarafından açılan 2244 Sanayi Doktora Programı anlatıldı. 

15-09-2018 10:57

Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan’ın başkanlığında düzenlenen toplantı,  Pamukkale Teknokent’te yapıldı. PAÜ’de görevli dekan, dekan yardımcıları, enstitü müdür, müdür yardımcıları ve bölüm başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 2023 yılı öncelikli alan hedefleri kapsamında, sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağını üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesine yönelik TÜBİTAK tarafından Sanayi Doktora Programı anlatıldı.

Program kapsamında özel sektörde daha fazla araştırmacı istihdam edilmesini teşvik etmek amacıyla, doktora öğrencilerine yönelik burs ve özel sektöre yönelik istihdam desteği verilecek. Hibe, destekler ve yatırım destekleriyle, hedeflenen teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için kritik önem arz eden insan kaynağının, nicelik ve nitelik olarak iyileştirilmesi, bu amaç doğrultusunda firmaların ihtiyaçları merkeze alınarak firmalar ile işbirliği içinde öncelikli alanlarda doktoralı insan kaynağı yetiştirilmesi sağlanacak.

Sanayi Doktora Programı çağrısına yurtiçinde doktora eğitimi veren devlet veya vakıf yükseköğretim kurumları, 6550 Sayılı Kanun kapsamında yeterlik almış araştırma altyapıları ve özel sektör kuruluşlarının işbirliği ile başvuru yapabilecek. 5746 Sayılı Kanun kapsamındaki Ar-Ge/tasarım merkezleri ve teknoparklar bünyesindeki sermaye şirketleri ile özel sektör kuruluşları projeye dâhil olabilecek.

Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sanayi Doktora Programı anlatıldı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör