etiler poyrazoğlu otomotiv

Sanayi doktora eğitimine aylık burs desteği

TÜBİTAK-2244 Sanayi Doktora Programı’na katılan öğrencilere eğitimleri süresince ayda 4 bin 500 lira burs, doktora sonrasında ise istihdam desteği sağlanacak.

22-09-2018 10:21

Sanayi Doktora Programı tanıtım toplantısının ikincisi gerçekleştirildi. TÜBİTAK tarafından açılan 2244 Sanayi Doktora Programı çağrısıyla ilgili olarak Pamukkale Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan başkanlığında düzenlenen toplantıya dekan, dekan yardımcıları, enstitü müdür, müdür yardımcıları, Denizli’de faaliyet gösteren Ar-Ge/tasarım merkezlerinin yetkilileri ve Pamukkale Teknokent firmalarından temsilciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri kapsamında sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesine yönelik sanayi doktora programı çağrısının sanayi kenti Denizli için çok önemli olduğunu söyledi.

TÜBİTAK-2244 Sanayi Doktora Programı kapsamındaki öğrencilerin eğitimleri süresince ayda 4 bin 500 lira burs ve doktora, sonrasında istihdam desteği alabileceğine dikkat çeken Kılınçarslan, böylece program kapsamında özel sektörde daha fazla araştırmacı istihdamının teşvik edileceğini, hibe ve yatırım destekleriyle hedeflenen teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için kritik önem arz eden insan kaynağının hem nicelik hem de nitelik olarak iyileştirilmesinin sağlanacağını, üniversite olarak bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Katılımcılara programla ilgili detaylı sunum Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş, Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği Temsilcisi Işıl Baysal tarafından gerçekleştirildi. TÜBİTAK-2244 Sanayi Doktora Programı’na başvurular 15 Ekim 2018 sona erecek. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sanayi doktora eğitimine aylık burs desteği
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör