etiler poyrazoğlu otomotiv

SAĞLIKSIZ ÜRETİME İZİN YOK

Pamukkale Belediyesi,  Zabıta ekipleri ilçede sağlıksız koşullarda üretim yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde, kaçak iş yerlerine gerekli işlemlerin uygulandığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Bu amaçla da Zabıta ekiplerimizce rutin denetimlerimiz devam ediyor.  Sağlıksız koşullarda üretim yapan işletmelere gerekli olan cezaları uyguluyoruz” dedi.

13-10-2017 16:24

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, düzenli gerçekleştirdikleri denetimleri sürdürürken, gelen ihbarları da değerlendiriyor. Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Gıda Tarım Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda sağlıksız koşullarda peynir ve süt ürünleri ile küçükbaş-büyükbaş sakatatı üretimi yapan işyerlerine yönelik çalışma gerçekleştirdi. Korucuk Mahallesi’ndeki adreslere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte giden Pamukkale Belediyesi Zabıta ekipleri, ruhsatsız kaçak imalathanelerde 1500 kg peynir ve süt ürünleri ile 190 kg küçükbaş-büyükbaş sakatatı el koyarak imha etti.  İşyerleri mühürlenirken, sahiplerine de idari para cezası kesildi.

“HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN İŞYERLERİNE İZİN VERMEYİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye Zabıta ekiplerinin denetimleri ile ilçede halk sağlığını tehdit eden gıda üretimi yapan işyerlerine geçit vermeyeceklerini belirtti. Halk sağlığını korumak adına rutin denetimlerini aralıksız sürdüklerini ifade eden Başkan Gürlesin, “Halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Halk sağlığını korumak adına düzenli olarak sürdürdüğümüz denetimler dışında, vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da anında değerlendirerek diğer kurumlarla da ortak hareket ederek gerekli önlemleri almaya devam ediyoruz. Önceki akşam, gelen ihbar üzerine harekete geçerek, Korucuk Mahallesinde işyerlerindesağlıksız koşullarda izinsiz,peynir gibi süt ürünleri ile sakatat üretimi yapıldığı tespit edildi. İzinsiz üretimi yapılan gıda ürünleri imha edildi, işletme sahiplerine de gerekli idari para cezası kesildi. Pamukkale Belediyesi olarak, gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına uygun şartlarda, yasalara uygun olarak üretim yapması adına, görev alanımız içerisinde aralıksız olarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine geçit vermeyeceğiz” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - SAĞLIKSIZ ÜRETİME İZİN YOK
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör