poyrazoğlu otomotiv etiler

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında Yenişehir Yürüyüş Yolunda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi. Etkinlikte katılımcılar ve vatandaşlara organ bağışı, obezite, hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme konularında bilgi verildi,  su ve elma dağıtıldı.

06-09-2019 11:28

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürü Mehmet Baltacı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici ve Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ün önderlik ettiği yürüyüşe çok sayıda sağlık çalışanı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer kurum çalışanları katıldı. Yürüyüş bitiminde  sigara ve madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, bulaşıcı hastalıklar, obezite, kanser taramaları, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı, sağlıklı yaşam için hijyen kuralları konularında bilgilendirmelerde bulunulan stantlar ziyaret edilerek organ bağışında bulunmak isteyenlerden bağış alındı, katılımcılara ve  vatandaşlara broşür, elma ve su dağıtımı yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk,  3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş etkinliği düzenlediklerini belirterek tüm vatandaşları sağlıklarını korumak adına hareketli yaşama davet etti. Öztürk: “Fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz  bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttıran önemli nedenlerden biridir. Bu nedenle bu hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için hareket etmek, düzenli yürüyüş gibi aktivitelerde bulunmak çok önemlidir. Sağlıklı bir hayat için günde ortalama 10 bin adım atılması gerekmektedir” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sağlıklı yaşam için yürüdüler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör