etiler poyrazoğlu otomotiv

Sağlık Müdürlüğüne bir ödül daha

KalDer’in kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla düzenlediği  Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında,  “Yaşam Kurtarma Zinciri” projesi ile Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Denizli Yıldızı Ekibi yılın sunumu ödülüne layık görüldü.

12-10-2017 19:10

Türkiye Kalite Derneği ‘nin (KalDer) Ankara Şubesi tarafından geleneksel olarak yürütülen Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nın 20.si Ankara OSB Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı. Konferansta,  “Yaşam Kurtarma Zinciri” projesi ile “Yılın Sunumu” ödülü alan Denizli Sağlık Müdürlüğü Deniz Yıldızı ekibi,  Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı’yı ziyaret etti.

Sağlık Müdürü Arpacı, Deniz Yıldızı Ekibinde  yer alan Dr. Mustafa Yorgancı, İbrahim Akçaoğlu, Emin Akkaya, Nazlı Yalçın, İlknur Batu’yu   tebrik eederek, "Türkiye Kalite Derneği KALDER tarafından, Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla düzenlenen 20. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında bu sene ilk defa verilen ‘Yılın Sunumu Ödülünü’ Deniz Yıldızı Proje Ekibimiz aldı” dedi.

Konferansta yer alan bu yarışmaya, Denizli Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yaşam Kurtarma Zinciri Projesi" çalışması  ile başvurduklarını ve Ocak ayından bu yana yürütülen proje kapsamında ilk etapta 58 Aile Sağlığı Merkezinde tüm personele ani kalp durması ve yaklaşımlar ile ilgili eğitimler verildiğini söyleyen  Arpacı,  “Otomatik Kalp Şok Cihazları aktivite edilerek 112 Komuta Kontrol Merkezi ile entegrasyon sağlandı. Projenin 1. aşamasının başarı ile tamamlanmasından sonra 2. aşamasında yer alan AVM'ler, resmi kuruluşlar, fabrikalar ve spor salonları gibi kritik yerlerde eğitimiz devam etmektedir. Bu yerlerle birlikte eğitim verilen kurum sayısı 73 oldu” diye konuştu.

Arpacı, bu projede yapılan sunumun, zaman yönetimi, sunumun akıcılığı, sunumun görselliği, sunumun içeriği, ekip ruhu, katılımcılar ile iletişim, sunuş teknikleri gibi kriterlere göre değerlendirildiğini ve sonunda ödüle layık görüldüğünü belirtti.

Arpacı, Denizli’nin sağlıkta lider şehir olması için yeni projeler  ile çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sağlık Müdürlüğüne bir ödül daha
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör