poyrazoğlu otomotiv etiler

Sağlık için yürüdüler

Merkezefendi  Belediyesi’nin "Merkezefendi Sağlık İçin Baharda Yürüyor" sloganıyla düzenlediği yürüyüşe 8 bin kişi katıldı. Binlerce Merkezefendili, 1700 metrelik parkuru yürürken, 600 kilo mesir macunu, 40 bin fesleğen dağıtıldı.

30-04-2018 17:48

Merkezefendi Belediyesi’nin bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Merkezefendi Sağlık İçin Baharda Yürüyor etkinliği Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda yapıldı. Bahar Yürüyüşü’ne Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı  Muhammet Subaşıoğlu’nun yanı sıra 8 bin Merkezefendili katıldı. Bu yıl Tıp Günü ve  Bahar Yürüyüşü etkinliği  aynı gün gerçekleştirdi.  Yürüyüşe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar,  1700 metrelik parkuru yürüdü. Yürüyüş öncesi çeşitli etkinlikler de düzenlendi. 

“Hedef Avrasya Maratonu’ndaki katılımı sağlamak”
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Şehit Öğretmen Yusuf Batur Caddesi'nde düzenlenen törende, etkinliği geleneksel olarak her yıl düzenleyeceklerini belirtti. Katılımın kendisini memnun ettiğini söyleyen Şubaşıoğlu,  “Merkezefendi Belediyesi olarak sağlık ve spor anlamında yeni konsept geliştirmek için ilk günden beri gayret içerisindeyiz. Merkezefendi sporun ve sporcunun dostu diyoruz. Merkezefendi ’de spor, ekranların başına kilitlenerek izlenen bir şey olmaktan çıkarılacak, mutlaka her bireyin yaptığı bir iştigal konusu haline getirilecek  felsefesi kapsamında bugüne kadar birçok sportif işe imza atmıştık. Merkezefendi ‘de spora ilişkin farkındalığı artırmak için çok çok önemli hedefimiz var. O da bir gün inşallah  tıpkı Avrasya Maratonu’na benzer katılımla bahar yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz” dedi.

600 kilo mesir macunu,40 bin fesleğen dağıtıldı
Yenişehir Yürüyüş yolunda gerçekleştirilen Bahar Yürüyüşü’nde 41 çeşit bitkiden üretilen 600 kilo mesir macunu dağıtıldı. Ayrıca,  katılımcılara 41 bin fesleğen fidanı hediye edilirken,  bol bol erik, elma ve meyve suyu ikramında bulunuldu. Eşofmanlarını giyerek yürüyüşe katılan Merkezefendililer müzik eşliğinde eğlendi.  
AA 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sağlık için yürüdüler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör