poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Sağlığa eşit erişim sağlayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı Şeniz Süzek Doğan, seçim çalışmalarını  Sevindik Mahallesi’nde sürdürdü. Doğan, “Bakıma muhtaç hastalar için aile merkezleri ile entegre şekilde hasta bakım merkezleri kuracağız” vaadinde bulundu.

20-06-2018 17:51

CHP Denizli 7. sıra milletvekili adayı Şeniz Süzek Doğan seçim gezileri kapsamında Sevindik Mahallesi’ni ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinledi. Sağlık alanında yapılacak yeniliklerden bahseden Şeniz Süzek Doğan, “Sağlık hizmetlerinin ücretsiz sağlanması ilkesini benimseyeceğiz. Sağlık hizmetlerinde katılım payı, ilave ücret gibi ödemeleri kaldıracağız. Prim ödemiş olmayı sağlık hizmeti almanın ön koşulu olmaktan çıkaracağız.  Aile Sigortası kapsamındaki tüm yurttaşlarımızın GSS primlerini Hazine’den karşılayacağız. Bu yurttaşlarımızın GSS borçlarının tamamını sileceğiz” dedi.

Kişi başına düşen sağlık personeli sayısını kademeli olarak AB ülkeleri düzeyine çıkaracaklarını belirten Doğan, “Hekim ve sağlık personeli dağılımındaki bölgelerarası eşitsizlikleri gidereceğiz. Hastane ve doktor randevu telefonlarını ve sağlık kurumlarına erişim için kullanılan toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz yapacağız. Kademeli sevk sistemini yeniden hayata geçirerek, vatandaşların sevk zinciri içerisinde istedikleri sağlık kuruluşu ve hekime gidebilmelerini sağlayacağız. Kadınlara ve çocuklara yönelik sağlık taramalarına süreklilik kazandıracağız. Her annenin ihtiyacı olan vitaminleri ücretsiz sağlayacağız. Engellilerin, hastanelere servis araçları ile randevulu olarak gelebilmelerini sağlayacağız” diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sağlığa eşit erişim sağlayacağız
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör