poyrazoğlu otomotiv etiler

Safra kesesinden 34 taş çıktı

Sarayköy’de karın ağrısı çeken vatandaşın safra kesesinden, büyüklüğü 20 mm ile 15 mm arasında değişen taşlar doktorları şaşkına çevirdi.

14-12-2017 18:25

Sarayköy ilçesinde şiddetli karın ağrısı, mide bulantısı, kusma şikayetiyle hastaneye gelen kadının safra kesesinden en büyüğü 20 milimetre büyüklüğünde 34 taş çıkartıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Adıbelli, "Taşlar çok enteresan taşlardı, sanki değerli mücevherat işlenmiş taşlardı. Bu açıdan ilgimizi çekti" dedi.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 20 yıldır midesinden rahatsız olan Havva Akdağ, geçtiğimiz pazartesi günü akşam saatlerinde şiddetli karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma nedeniyle Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından 69 yaşındaki Akdağ’ın ameliyat olması gerektiği bildirildi. Ameliyata alınan Akdağ’ın safra kesesinden büyüklüğü 20-15 milimetre arasında değişen 34 adet taş çıkarıldı. Akdağ’ın safra kesesinden çıkan taşlar doktor ve hemşireleri bile şaşkına çevirirken, kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Akdağ'ın, bugün taburcu edilmesi bekleniyor. 

Daha önce çok taş çıkardıklarını ancak bu taşların deniz taşlarını andırdığını dile getiren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Adıbelli, taşların özelliğinin kolay kolay kırılamayan taşlar olduğunu belirtti. Hastanın uzun süredir karın ağrısı yaşadığını belirten Adıbelli, taşların alınmaması halinde hayati meselelerin ortaya çıkabileceğini aktardı. (İHA)

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Safra kesesinden 34 taş çıktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör