poyrazoğlu otomotiv etiler

Saadet’ten BBP’ye seçim  dosyası

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve beraberindeki heyet, partinin genel merkezi tarafından hazırlanan ‘Adil Sistem, Adil Seçim’ adlı görüş ve önerileri içeren dosyayı, ziyaret ettikleri  Büyük Birlik Partisi Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek’e verdi.

10-03-2018 11:35

 Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz  ve Yönetim Kurulu üyeleri, BBP Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek’i ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin gayet samimi bir atmosferde gerçekleştiği görüldü.  SP İl Başkanı Eryılmaz, hazırladıkları Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu’nda yapılmasını istedikleri değişiklikleri içeren  teklifte yüzde 10 barajının tamamen kaldırılması, hazine yardımı bütün partilere ve hakça yapılması, partiler arası işbirliği imkanı oluşturulması, basın yayın kuruluşlarının tarafsızlığının temin edilmesi, cumhurbaşkanı adayı göstermek için gerekli 100 bin imzanın şeffaf ve kolay olmasının yer aldığını söyledi.
Eryılmaz, “Bu meyanda uyum yasaları çerçevesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili olarak konunun uzmanlarıyla birlikte onlarca çalışma incelenmiş ve bunlardan istifade ile genel yaklaşımlar olarak tekliflerimiz belirlenmiştir. Bu çalışma ile tekliflerimizi siyasi partilerimizle ve toplumla paylaşıyoruz” dedi.

BBP İl  Başkanı İlhami Çiçek ise Saadet Partisi’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Uyum yasalarıyla ilgili Saadet Partisi’nin  önemli teklifleri olduğunu dile getiren Çiçek, talep edilen sistemin bütün partiler için ideal bir sistem olduğunu, bu çalışmanın kendileri için de faydalı olacağını söyledi.
 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Saadet’ten BBP’ye seçim  dosyası
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör