poyrazoğlu otomotiv etiler

S ve M plakalı araçlara sıkı denetim

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri,  ‘S’  plakalı servis taşımacılığı yapan minibüsler ile şehir içi yolcu taşıyan ‘M’ plakalı minibüsleri denetlerken, ortaokul öğrencileri de İstiklal Caddesi’ndeki yoğun trafiği yönetti.

11-01-2018 16:37

Ekipler denetimlerinde, korsan olarak çalışan, güzergâh izin belgesi, çalışma ruhsatı, sürücü belgesi ve araç ruhsatları kontrol edildi. Sabahın erken saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden denetimlerde 20 S plakalı araçlar ile şehir işi yolcu taşıyan 20 M plakalı minibüsler denetlendi.  10 Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı 10 ekip,  öğrencilerin güvenli bir trafik ortamında yolculuk yapmalarını sağlamak için okul servislerini kapsamlı bir denetimden geçirdi.

Ekipler, İstiklal Caddesi başta olmak üzere okulların giriş çıkışlarında gerçekleştirdikleri denetimlerde; şartlara uymayan servis araçlara ceza ve uyarılarda bulunuldu.

Trafik ekipleri, fazla yolcu alan şehir içi ulaşımı sağlayan minibüs şoförleri hakkında da cezai işlem uygulanırken, İstiklal Caddesi trafiğini ise Merkez Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri yönetti. 

YAYALARIN CAN GÜVENİLİĞİ ONLARA EMANET
İstiklal Caddesi’nde bulunan Merkez Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri,  ellerinde “Dur” ve “Geç” yazılı levha ile yoğun trafiği yönetiyor. 

Trafiği durdurarak yayaların karşıdan karşıya rahatlık geçmelerini sağlayan öğrenciler, dönüşümlü olarak görev yapıyor. Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - S ve M plakalı araçlara sıkı denetim
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör