etiler poyrazoğlu otomotiv

Rus gazeteciler Denizli’yi gezdi, DTO’nun konuğu oldu

Rusya’da sağlık, moda, güzellik, aile, lüks yaşam gibi alanlarda yayın yapan gazete, dergi ve internet sitelerinin temsilcilerinden oluşan 7 kişilik heyet, Güney Ege Kalkınma Ajansı  ve THY işbirliğiyle Denizli’ye geldi. Rus gazeteciler Pamukkale’nin sağlık ve termal turizm potansiyelinin Rusya’da tanıtılması amacı ile Karahayıt’taki termal tesislerde incelemelerde bulunacak.

03-10-2019 15:45

1 Ekim’de başlayan gezi boyunca Rus medya temsilcileri öncelikle Denizli’nin sağlık ve termal turizm potansiyelini yerinde inceleyecek. Çalışma kapsamında Pamukkale, Karahayıt ve Sarayköy’de termal sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren örnek işletmeler yerinde incelenecek. Rus gazeteciler, geziye  Colossae Thermal ve Pam Termal otellerine yapılan inceleme ziyareti ile başladı. Heyet, Hierapolis Antik kenti ve Pamukkale tanıtım turunun ardından Antik Havuzun şifalı sularına  girdi.

Rus gazeteciler  daha sonra  Denizli Ticaret Odası’nın düzenlediği yemekte Denizli’nin iş, siyaset ve bürokrasi alanlarında söz sahibi yöneticileriyle bir araya geldi. Burada basın heyetine Denizli’nin turizmden tarıma, sanayisinde ihracat potansiyeline kadar ekonomisine yön veren tüm sektörler hakkında başta ev sahibi DTO Başkanı Uğur Erdoğan detaylı bilgi verdi. Erdoğan, “Turizm ve sağlık gibi hizmete dayalı sektörlerin yanı sıra tekstil ve konfeksiyon, mermer ve traverten, tarım ve hayvancılık, enerji, kablo, makine ve cam sanayindeki büyük yatırımları ile bilinen Denizli’mizde, sanayimiz çeşitli ve güçlüdür” dedi. 

GEKA Genel Sekteri Özgür Akdoğan, gezinin Rusya’da ilgili hedef kitleye ulaşılması açısından önemli olduğunu kaydederek, “Rus basın mensuplarını ilimizin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla ajansımız ve THY işbirliğiyle 4 gün süreyle Denizli’de misafir edeceğiz. Söz konusu tanıtım etkinliğinin öncelikle termal sağlık turizmi alanına odaklanarak gerçekleştirilmesi Rusya’daki ilgili hedef kitleye ulaşmamız açısından önem arz etmektedir” diye konuştu.

Rus gazeteciler  Pamukkale, Karahayıt ve Sarayköy’de bulunan termal tesisleri ziyaret edecek, Laodikya, Buldan ve Bağbaşı Yaylası’nı gezecek.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Rus gazeteciler Denizli’yi gezdi, DTO’nun konuğu oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör