etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Ruh sağlığında hedef kitle gençler

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bayramyeri Meydanı ile Pamukkale Üniversitesi Kampus alanında stant açıldı. Bayramyeri standını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, bu yıl  temanın ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ olarak belirlendiğini kaydetti.

12-10-2018 10:56

Ruh Sağlığı Günü’nün bu yıl temasının “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” olarak belirlenmesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Denizli İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda müdürlük çalışanları ile İl Halk Kütüphanesi çalışanlarına ergenlik dönemi sorunları ve ergeni anlamak,  İl Ticaret ve Sanayi Müdürlüğü çalışanları ile Gençlik merkezi ortaklığında Osman Aydınlı Kız Meslek Lisesi öğrencilerine psikolojik dayanıklılık konulu seminerler  düzenlendi.

Gençler, 12 yaş ve üzeri çocuğu olan ailelere yönelik yürütülen seminerler Denizli Devlet Hastanesi psikiyatri uzmanı Dr. Savaş Yılmaz, psikolog Sefer Mavigöl, çocuk gelişim uzmanları  Şeyma Akgün ve Gülçehre Kaya tarafından verildi. Ayrıca etkinlikler kapsamında Bayramyeri Meydanı’nda ve Pamukkale Üniversitesi Kampus Kermes Alanı’nda stant açılarak ruh sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak üzere bilgilendirme broşürleri ile keçeden yapılmış organ anahtarlıklar dağıtılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, etkinliklerdeki temel amacın gençlerin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak, dayanıklılıklarını arttırmak ve ruhsal hastalıkları önlemek olduğunu belirterek, “Ailede, okulda hatta toplumun her alanında gençlerimizin ruh sağlığını güçlendirmek ya da psikososyal destek alabilecekleri doğru kaynaklara yönlendirmek önemlidir. Çünkü gençler geleceğimizin teminatıdır ve geleceğimiz; gençlerimizin hem bedensel hem de ruhsal olarak iyi ve üretken olmasına bağlıdır. Bunun için de İl Sağlık Müdürlüğü olarak gençlerimize ve ailelerine yönelik bugün olduğu gibi düzenlediğimiz etkinliklerimiz devam edecektir” diye konuştu. 

 

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ruh sağlığında hedef kitle gençler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör