etiler poyrazoğlu otomotiv

Rotary köylere inecek 

Denizli Rotary kulüpleri, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun yeni başkanı Alaeddin Demircioğlu’nun katıldığı toplantıda, yeni dönem projelerini açıkladı.  2018-2019 dönem temasının   “İlham Kaynağı Olalım”  olduğunu açıklayan Demircioğlu,  “Köyümüze Rotary geldi” ve  “Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim” projeleri ile toplumun en küçük birimleriyle iletişime geçip, ihtiyaçlara çare üretmeye çalışacaklarını söyledi. 

09-08-2018 16:55

Denizli Rotary Kulüplerinin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti  İlyas Haytan Salonu’nda  gerçekleştirdiği toplantıya, Uluslararası 2440. Bölge Federasyonu yeni başkanı Alaeddin Demircioğlu, Halkla İlişkiler Koordinatörü Salih Şirin, 13. Grup Gravürü Kadir Ozansoy, Denizli Rotary Kulübü  Başkanı Gülin Gül Coşkun, Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Banu Nebioğlu, Delikliçınar Rotary Kulübü Başkanı Hüseyin Pakdoğan katıldı. 

Toplantıda  Rotary kulüplerinin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Uluslararası  2440. Bölge Federasyon Başkanı  Alaeddin Demircioğlu,   2018-2019 dönem temasının “İlham Kaynağı Olalım”  olduğunu açıkladı.   Yeni dönem projeli ile ilgili bilgi veren Demircioğlu, “Bizler iyi şeyler yapmak ve faydalı olmak üzere yola çıkmış gönüllü insanlarız. Bizimle aynı düşünce doğrultusunda olan, Büyük Atatürk’ün çağdaş medeniyet yolunda çalışmaya gönüllü, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan kurumlar, kuruluşlar ve STK’larıyla birlikte çalışmaya her zaman hazır olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. 2018-2019 döneminde kendimizi daha doğru anlatabilmek ve hedeflerimizi tanımlamak üzere “Köyümüze Rotary Geldi” komitesinin çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Toplumun en küçük birimleriyle iletişime geçip, bireylere dokunarak, oturup konuşarak ihtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız” dedi. 

“İlham kaynağı olacağız”
 Çalışmaların tamamında  rotaractlarında görev alacağını vurgulayan  Demircioğlu,  ikinci önemli projelerinin ise “toplumsal barış, toplumsal iletişim” olduğunu belirterek,  şunları söyledi: “Kulüplerimiz kendi bölgelerinde ve belirledikleri üretim birimlerinde konu ile ilgili proje çalışmalarına başladılar. Bu dönem üzerinde çalıştıkları bir diğer konunu ise ‘Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim’. Günümüzde ihtiyaç hissettiğimiz ve toplumu oluşturan bireyler arasında mutlak tesis edilmesi gerekenin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı olduğunu düşünüyoruz. Bu ortam için çalışmaları yapmak üzere oluşturduğumuz bir komitemiz var ve uzman arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Dönem içinde yapacağımız çeşitli uygulamalarla toplumumuzda bu farklılaşmayı yaratma arzusu içerisindeyiz.”  

Demircioğlu’nun konuşmasının ardından  sırasıyla Delikçınar Rotary Kulübü Başkanı Hüseyin Pakdoğan, Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Banu Nebioğlu ile Denizli Rotary Kulübü Başkanı Gülin Gül Coşkun,  yeni dönemde “İlham Kaynağı olalım”  temasıyla çalışmalarının devam edeceğini belirttiler. 
Şengül BOZ 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Rotary köylere inecek 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör