poyrazoğlu otomotiv etiler

Robotik kodlama sınav sonuçları açıklandı

Denizli Merkezefendi Belediyesi’nin Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu’nda kurduğu Robotik Kodlama Akademisi’ne giriş için hafta sonunda sınav yapıldı.

16-05-2018 18:09

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime verdiği destekler çerçevesinde Denizli’de bir ilki gerçekleştirerek, Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu’na tam donanımlı bir bilişim laboratuvarı kurma çalışmaları devam ederken, Robotik Kodlama Akademisi sınavının ikinci oturumu da hafta sonunda yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi’nde 419 öğrencinin girdiği sınav merkezini ziyaret etti. Sınav sonuçları belediyenin resmi internet sitesi www.merkezefendibel.tr ’den açıklandı. Sınav sonrası  20 öğrenci Robotik Kodlama Akademisi’ne girmeye hak kazandı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak bugüne kadar en çok yatırımı eğitim alanına yapıyoruz. Çocuklarımız bizlerin, bu milletin ve bu devletin geleceği. Onların en iyi şekilde okumaları için her şeyi yapıyoruz. Robotik Kodlama Akademisi ile kısa vadede teknolojik farkındalık, mobil uygulama ve program üreten; uzun vadede ise teknoloji üreten, alanında uzman olan, yükü sırtlanacak, beyin takımına katılacak nesiller yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Sınavda başarılı olan 20 öğrencimiz Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu’nda kurulacak olan tam donanımlı bilişim laboratuvarında eğitimlerini alacak. Öğrencilerimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda da Vestel City’deki 600 mühendisin çalıştığı Ar-Ge biriminde staj yapma imkânına sahip olacaklar” dedi.

İlçe sınırlarındaki 32 ilkokuldan 4 bin öğrencinin katıldığı sınavda başarılı olan 20 öğrenciye, haftalık normal müfredat derslerinin yanında 15 saat eğitim verilecek. Başarılı öğrenciler bu programda, algoritma, kod yazma, mobil uygulama oluşturma, 3D çizim ve görüntü işleme ile robotik ve elektronik uygulamalarını öğrenecekler.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Robotik kodlama sınav sonuçları açıklandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör