poyrazoğlu otomotiv etiler

Rektör Bağ’dan Alatay’a tam destek

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi ekibi tarafından geliştirilen TÜBİTAK Yerli Ürün Teşvik Ödülü kazanan Alatay’ı tasarlayan Atay takımının yeni projelerine Rektör Prof.Dr.Hüseyin Bağ, 470 bin lira destek verdi. 

20-03-2018 16:33

Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve ALATAY Proje Koordinatörü Doç.Dr.Erkan Öztürk, ALATAY Proje Danışmanları ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Bağ’ı makamında ziyaret etti. Atay Takımı, Rektör Bağ’a bu yıl geliştirecekleri yeni elektrikli otomobilin özellikleri hakkında bilgi verdi. 

Rektörlükten 450 bin lira destek 
Hibrit, Elektrikli, Otonom Taşıtlar için Prototip Geliştirme ve Laboratuvar Altyapısının Oluşturulması Projesi’nin yürütücüsü öğretim üyesi Selim Köroğlu, ALATAY projesinin altyapı laboratuvar ve ar-ge çalışmaları için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından tahsis edilen 470 bin liralık desteğin çalışmalara büyük katkı sağlayacağını belirterek, heyet adına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür etti. 

ALATAY 2018’de hedef Otonom Araç 
TÜBİTAK’ın Efficieny Challenge yarışlarının yeni kategorisi Otonom Araç yarışına da katılacak olan ALATAY 2018’in gelecek dönemlerde hibrit elektrikli araç konseptine uygun olarak da geliştirileceği belirtildi.  ALATAY Proje Koordinatörü Doç.Dr. Erkan Öztürk, ATAY takımı olarak bu sene TÜBİTAK yarışları için hazırlayacakları ALATAY 2018 aracı için öğrencilerle  birlikte yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Çalışmalarda hem mekanik hem de elektronik geliştirmelerin yanı sıra yeni tasarımların da ele alınacağının bilgisini veren Öztürk, proje ile birlikte günümüzde otonom araç alanında yapılan çalışmaları takip edeceklerini vurguladı. Öztürk, ‘Bu proje ile hem öğrencilerimizin eğitimine hem de üniversitemizin akademik faaliyetlerine önemli bir katkı sağlanacak” dedi.

Rektör’den destek
Rektör Prof.Dr. Hüseyin Bağ ise, TÜBİTAK tarafından iki sene üst üste Yerli Ürün kategorisinde birincilikle ödüllendirilen ALATAY Projeleri’nin üniversitenin ismini parlatan önemli projelerden biri olduğunu söyledi. Bağ, “ALATAY 2018 Projesi’nin altyapı çalışmaları için  maddi-manevi her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Proje ekibi tarafından tasarlanacak ALATAY 2018’in bu yılki TÜBİTAK yarışlarında başarılı olmasını dilerim’’ diye konuştu. 

ATAY Ekibi’nden kimler var?
Alatay Proje Ekibi’nden koordinatör Doç.Dr.Erkan Öztürk’ün yanı sıra Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Yusuf Öner ve Prof. Dr. Aydın Kızılkaya, Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özer Can, Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Selim Köroğlu ve öğretim üyesi Selami Kesler, ATAY Takım Kaptanı araştırma görevlisi  Akif Demirçalı ile araştırma görevlisi Mustafa Tümbek yer alıyor.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Rektör Bağ’dan Alatay’a tam destek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör