poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Randevulu trafik eğitimi

Büyükşehir Belediyesi, yaz tatili döneminde randevulu trafik eğitimi verecek. Eğitimde  çocuklara teorik ve pratik olarak trafik kuralları öğretilecek.

07-06-2018 13:08
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Küçük yaşlarda trafik bilinci oluşturmak hedefiyle çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, çocukların trafik kurallarını en doğru şekilde öğrenmesi amacıyla Trafik Eğitim Parkı’nda  randevulu trafik eğitimi  başlatıyor. Trafik Eğitim Parkı’nda 5-10 yaş arası çocukları kapsayacak eğitim için telefonla randevu alınması gerekiyor. Teorik eğitimin yanında trafik parkurunda uygulamalı eğitimler alacak çocuklar hem eğlenecek, hem de trafik kurallarını en doğru şekilde öğrenecek. Yaz döneminde randevu sistemi ile verilecek eğitimler 11 Haziran’da başlayarak okulların açılacağı tarihe kadar devam edecek. 

Akülü araba kullanacaklar 

Çocukların trafik bilgilerinin artırılması ve kuralları en doğru biçimde öğrenmeleri amacıyla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, 7 bin metrekarelik alanda kurulu. Akülü arabalar, döner, ışıklı, ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri, trafik levhaları gibi trafikte yer alan tüm unsurların bulunduğu pistte çocuklara önce teorik, daha sonra uygulamalı eğitim veriliyor. Trafik kuralarının eğlenerek öğrenildiği pist, çocukların keyifli zaman geçirmelerini de sağlıyor.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Randevulu trafik eğitimi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör