poyrazoğlu otomotiv etiler

Ramazanın güzellikleri paylaşılmalı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Ramazan ayının Türkiye ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

17-05-2018 17:10

Filiz, ramazanın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, vicdani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü bir şekilde yansıdığı, sosyal yardımlaşmanın arttığı, birlik ve beraberliğin canlandığı, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan, 11 ayın sultanı ramazana erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ramazan ayının, paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz fırsatı olan bir ay olduğunu vurgulayan Filiz, "Ramazan ayı, diriliş mevsimi, tövbe mektebi, huzur ve dayanışma medeniyetidir. Ramazan, inanarak ve karşılığını yalnız Allah'tan umarak ramazan orucunu tutan kişinin geçmiş günahları bağışlanır müjdesinin gerçekleşeceği rahmet ve bağışlanma ayıdır. Ramazan, dünyanın sayısız nimetleri içinde Allah'ın lütfuna mazhar olan insanın belli bir süre zarfında bunlardan kendini uzak tutarak, bir bakıma nimetin kadrini daha yakından bildiği, nimete ulaşamayan insanların halini anladığı ve paylaşmayı öğrendiği oruç ayıdır. Ramazan ayı, sosyal hayatta dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşanmasına ve Müslümanlar olarak arınma ve yenilenme bilincimizin tazelenmesine vesile olur. Fert ve toplum olarak merhamete, sevgi ve saygıya, birbirimizi anlamaya muhtaç olduğumuz günümüzde, ramazan ayının insanların yalnız kendi dünyalarında, kendi hanelerinde, kendi sofralarında yaşadıkları bir neşe olarak kalmaması, güzelliklerin yoksullarla, yetimlerle, kimsesizlerle ve yüreği yaralı insanlarla paylaşıldığı bir ay olmasını diliyorum" dedi.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ramazanın güzellikleri paylaşılmalı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör