etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Ramazan ayı boyunca depremzedelere iftar yemeği sağladı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), Acıpayam’da mart ayında meydana gelen depremden en fazla etkilenen yerleşim yerlerinden olan Kırca Mahallesi’ne yardım eli uzattı. Sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle  ramazan ayı boyunca iftar yemeği sağlandı.

11-06-2019 12:36

PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, depremde evleri zarar görenlere ilk günlerde sabah sıcak çorba, akşam ise sıcak yemek hizmeti sunulduğunu, Kızılay ve AFAD’ın sıcak yemek düzeni kurmasıyla PASVAK’ın geri çekildiğini söyledi. Ancak yerel inisiyatiften sıcak yemek ihtiyacının devam ettiği talebi gelmesi üzerine yeniden bölgeye gidildiğini kaydeden Topuz, sponsorların desteğiyle ramazan ayı boyunca Kırca Mahallesi’nde depremzedelere iftar yemeği verildiğini bildirdi.

Kırca’da toplumsal dayanışmanın güzel bir örneğinin verildiğini belirten Topuz , “Başta Denizli Sanayi Odası olmak üzere, AYSİAD, Ticaret Borsası, Yerel İnisiyatif Derneği ve  Valimiz Hasan Karahan’a bu çabaya maddi manevi destek çıktığı için teşekkür ederiz. Acıpayam Belediye Bakanı Hulusi Şevkan ve Kırca Köyü Muhtarı Naile Kaya da organizasyon desteklerini sağladıkları için ayrıca tebrik ederim. Bu uygulama ile PASVAK hızlı intikal ve sürdürülebilirlik, diğer taraftan olası toplumsal dayanışma için yapılacak katkıların organizasyonu bakımından güzel bir uygulamalı tecrübe elde etmiştir” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ramazan ayı boyunca depremzedelere iftar yemeği sağladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör