poyrazoğlu otomotiv etiler

Rakam küçük insanlık büyük

Denizli’de ticari takside şoförlük yapan Fahrettin Korcankaya, son dönemde özlediğimiz bir harekete imza attı. Şoför Korcankaya, taksisinde düşürülen 400 liranın sahibi Hasan Ataş’ı bulup, parasını teslim etti. 

14-04-2018 11:31


İki gün önce akşam saatlerinde tedavi için geldiği Denizli Devlet Hastanesinden evine gitmek için taksiye binen yaşlı adam, parasını otomobilde  düşürdü.  Ticari takside gece şoförlüğü Fahrettin Korcankaya ile araç sahibi Yılmaz Yurtdüzen,  araçta buldukları 400 TL’nin sahibini bulmak için seferber oldu. 

GECE VARDİYESİNDE ÇALIŞIYOR

Yılmaz Taksi’de 2 bin 500 lira maaşla gece şoförlüğü yapan evli ve  bir çocuk babası Fahrettin Korcankaya,  8 ay önce çalışmaya başladığını belirterek, “Hasan amca araçta iken parayı düşürdüğünü fark ettim.  Parasını düşürdüğünü söyledim,  kendisinin olmadığını söyledi.  Gece ben çalıştığım için para yanımda kaldı.  Para sahibi arar diye düşündüm. Sabah arayan olmayınca paranın sahibini arayıp parayı kendisinin düşürüp düşürmediğini tekrar sordum. Paranın kendisine ait olduğunu söyledi. Sabah fark etmiş. Taksinin sahibi Yılmaz Yurtdüzen’le  birlikte teslim ettik” dedi. 

Almanya’dan emekli 80 yaşındaki Hasan Ataş ise,  “Paramı aldım. Hastane telaşından düşürmüşüm. Fark etmedim, sabah parayı benim düşürdüğümü anladım. Sağ olsunlar parayı geri  verdiler. Başka biri olsa ‘yaşlı adam parayı ne yapacak’ deyip el koyabilirdi.  Ama yapmadılar. Bir kez daha etrafımızda güvenebileceğimiz iyi insanlar olduğunu gösterdiler” diyerek parayı kendisine teslim eden Korcankaya’ya teşekkür etti. 

DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU

Geçen yıl da taksisinde bir kişinin para unuttuğunu söyleyen taksi sahibi Yılmaz Yurtdüzen, “Geçtiğimiz yılda yüksek miktarda para bulunan cüzdan araçta unutulmuştu. O zaman cüzdanda kimlik olduğu için paranın kime ait olduğunu öğrenmiş ve hemen polise gitmiştik. Paranın sahibini bulamasaydık polise teslim edecektik. Bu bizim insanlık vazifemiz” diye konuştu.

Şengül BOZ  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Rakam küçük insanlık büyük
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör