poyrazoğlu otomotiv etiler

Pozitif ayrımcılık meyvesini verdi

TKDK İl Koordinatörlüğü'ne IPARD II 3'üncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında yaklaşık 96 milyon lira yatırım tutarlı 135 adet proje başvurusu yapıldığı açıklandı. İl Koordinatörü Murat Kar, kadın yatırımcılara gösterdikleri pozitif ayrımcılığın meyvesini verdiğini belirterek,“Teslim alınan 135 projenin 57 tanesi kadın yatırımcılara ait” dedi.

03-05-2018 17:22

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, IPARD II 3'üncü Başvuru Çağrı dönemine ilişkin bilgiler paylaştı. Kar, IPARD II 3'üncü Başvuru Çağrı dönemindetarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlartedbiriveçiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme yatırımları kapsamında projeleri kabul ettiklerini belirtti. Bu dönemde tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar kapsamında 26,çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirmekapsamında109olmak üzere toplam 135 proje başvurusu gerçekleştiğini, bu projelerin toplam yatırım bedelinin  yaklaşık96 milyon lira olduğunu belirterek, “Bu rakamın yaklaşık 49 milyon lirası yatırımcılarımıza hibe olarak verilecek” dedi.

Kabul edilen projelere yüzde 70 hibe desteği
AB ve ulusal kaynaklarla sağlanan IPARD hibe destekleriyle onlarca yatırımın Denizli’de hayat bulmasına katkı sağlanacağını belirten Kar, şunları kaydetti:
“Denizli’yebugüne kadar birçok yeni işletme kazandıran TKDK Denizli Koordinatörlüğü’nün çalışmaları aynı hızla devam etmektedir. Kurum olarak amacımız AB standartlarında hazırlanan projelerle modern, verimli ve sürdürülebilir işletmeleri ilimize kazandırmak. Bu kapsamda yoğun gayret sarf ediyoruz. Kurum tarafından belirlenen şeffaf kriterler ışığında, en iyi hazırlanmış projeleri seçilerek bu projelere yüzde 40-70arası değişen oranlarda hibe desteği sağlanacak”

Pozitif ayrımcılık meyvesini verdi
TKDK’nın kadınlara gösterdiği pozitif ayrımcılığın meyvelerini vermeye başladığını belirten Kar, ”Bu çağrı ilanı kapsamında 57 kadın yatırımcımızın da destek için başvuruda bulunmasının gururunu yaşıyoruz. Ayrıca IPARD II 3'üncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 42 il arasında hem yatırım tutarı hemde proje sayısı açısından ilk 10 il arasında olmayı başarmış bulunuyoruz” dedi.
Haber Merkezi


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pozitif ayrımcılık meyvesini verdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör