poyrazoğlu otomotiv etiler

Polisten FETÖ dolandırıcılığı uyarısı!

Emniyet Müdürlüğü,   FETÖ’nün  adını kullanarak dolandırıcılık yapan kişilere karşı vatandaşları uyardı. 

19-01-2018 17:13

Ayhan AKAR

Emniyet Müdürlüğü’nden vatandaşların telefonlarına gönderilen mesajda, “Telefonda kendisini polis, asker ve savcı olarak tanıtıp, ‘Adınız veya banka hesabınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı’ diyerek altın veya para isteyenlere inanmayın” denildi.

YÖNTEMLERİNİ GÜNCELLEDİLER

Vatandaşlardan böyle bir durumla karşılaşıldığında 155 Polis İmdat telefonunu aramaları veya en yakın kolluk kuvvetine başvurmaları da istendi. Bu arada, dolandırıcıların kendilerini güncellediği, daha önce PKK'yı kullanırken gündemdeki operasyonlara dayanarak FETÖ aracılığıyla vatandaşları kandırmaya çalıştıkları belirtiliyor.

BİR ÖRNEĞİ DENİZLİ’DE YAŞANDI

Pamukkale İlçesi’nde kısa süre önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle dolandırılan F.Ö. isimli kadın polise başvurmuş, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldığını ve 550 bin lirasının alındığını öne sürmüştü. F.Ö., cep telefonuyla arayarak MİT'te görevli polis memuru olduğunu söyleyen kişinin, FETÖ'nün hesapları üzerinden para aktarımı yaptığını tespit ettiklerini, bu kapsamda gözaltına alınacağını, hesaplarına ve mal varlığına el konulacağını belirttiğini anlattı.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında da Denizli merkezli düzenlenen operasyonda, kendilerini telefonda polis veya savcı olarak tanıtarak, banka hesaplarının terör örgütü FETÖ veya PKK'nın eline geçtiğini söyledikleri vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen 5 kişi yakalanarak adalete teslim edilmişti.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Polisten FETÖ dolandırıcılığı uyarısı!
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör