poyrazoğlu otomotiv etiler

PLAY OFF ATEŞİ ALEVLENDİ

Birinci amatör küme play off karşılaşmalarında 5. Hafta geride kalırken, şampiyonluk savaşı da alevlendi.

25-04-2018 17:54

Hazırlayan-Orhan MIKIROĞLU

Lider Starspor 9 kişi kaldığı karşılaşmada Üçler Albayrakspor ile 2-2 berabere kalmasına rağmen liderliğini sürdürdü. Play Off maçlarında 5. Haftanın değerlendirmesi;

HAFTANIN TAKIMI. KALINKOZSPOR
5. Haftada en zor maçlarından birine çıkan Kalınkozspor bir maçın 90 dakikada nasıl kazanılacağını herkese gösterdi. 90 dakika boyunca berabere götürdüğü karşılaşmanın uzatma dakikalarında attığı golle maçtan 2-1 galip ayrılan Kalınkozspor derin bir oh çekerken, zirve yarışından da kopmadı. 90 dakika üç puan almak için savaşan ve oyun disiplininden kopmayan Kalınkozspor 5. Haftanın takımı olarak adını yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: ERSİN CENGİZ (ALPARSLANSPOR)
Son iki haftada aldığı sonuçlarla play off’un zirvesinden uzaklaşan Alparslanspor var olma savaşı ve zirve yarışını sürdürmek için çıktığı Tekkeköyspor maçını kazanmasını bildi. Alparslanspor kazanırken de antrenör Ersin Cengiz, kenardan futbolcularına yaptığı taktiksel savaş ile maçın nasıl kazanılacağını gösterdi. Özellikle maçın 2-2’ye gelmesinin ardından yaptığı hamleler ile maçın kazanılmasında büyük rol oynadı. Tekkeköyspor karşısında alınan çok kritik üç puan antrenör Ersin Cengiz’in eseridir.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: FATİH ELGÜN (ÇAMELİSPOR)
Pazar günü haftanın en önemli ve en kritik karşılaşmasında Çamelispor güçlü rakibi Karakovaspor’a yenerken oyuna sonradan giren Çamelispor’dan Fatih Elgün maçın kader adamı oldu. Hocasının verdiği taktiği harfiyen uygulayan Fatih Elgün, çok kritik anda attığı kritik golle Çamelispor’un üç puan almasını sağladı. Oyunda kaldığı süre içinde sahada basmadık yer bırakmadı. Arkadaşlarının acil yardımlarını koşan Fatih haftanın futbolcusu olarak karşımıza çıkmayı başardı.

HAFTANIN HAKEMİ: CİHAN YURDAGÜL (KARAKOVASPOR - ÇAMELİSPOR)
Play off maçlarının 5. Haftasında oynanan Karakovaspor – Çamelispor karşılaşmasında görev yapan tecrübeli hakemlerimizden Cihan Yurdagül bu kritik karşımayı adına yakışır şekilde yönetti. İki takımın kaderini etkileyecek en küçük hata yapmadı. Çamelispor lehine verdiği penaltı kararında sonuna kadar haklıydı. Futbolcuları saha içinde tutabilmek için kırmızı karlarını kullanmadı. Yardımcıları Hüseyin Asım Kılıç ve Gökalp Sarı ile çok iyi diyalog sağladı. Avantaj kurallarını harfiyen yerine getirmeyi başaran Cihan Yurdagül ve yardımcıları Hüseyin Asım Kılıç ile Gökalp Sarı haftanın hakemleri olarak isimlerini yazdırmayı başardılar.

HAFTANIN OLAYLARI
Play Off maçlarında 5. Hafta müsabakaları geride kalırken, ligin üst sıralarını zorlayan takımlarından Starspor ve Karakovaspor haftayı kayıpla geçerken, Kalınkozspor ise 90+7. Dakikada bulduğu gol ile zirveye bir adım daha yaklaştı. Starspor Üçler Albayrakspor karşısında Şevket Aydın ve Murat Parıltı’nın atılmasıyla 9 kişi karşılaşmada 2-2 berabere kalarak bir puanı kurtardı ve liderliğini sürdürmesini bildi. Play off maçlarının 5. Haftasında rakip gileler toplam22 kez havalandı. Ligin ilk dört sırasında ise büyük bir şampiyonluk savaşı yaşanmaya devam ediyor.   

HAFTANIN EN İYİLERİ
Tufan (Kalınkozspor)
Ahmet Kargın (Kalınkozspor)
Fatih (Çamelispor)
Şahin (Üçler Albayrak)
Çağatay (Kocaderespor)
Abdullah (Üçler Albayrak)
Kadir (Çamelispor)
Erdal (Alparslanspor)
Oğuz (Beyağaç Belediyespor)
Serdar (Starspor)
Berkay (Kalınkozspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI
Üçler Albayrak – Starspor 2-2
Alparslanspor – Tekkeköyspor 4-2 
Karakovaspor – Çamelispor 1-2
Beyağaç Belediye – Kocaderespor 3-3 
Sarayköy Efeler – Kalınkozspor 1-2

GELECEK HAFTANIN PROĞRAMI
Kocaderespor – Sarayköy Efelerspor
Çamelispor – Beyağaç Belediye
Tekkeköyspor – Karakovaspor
Starspor – Alparslanspor
Kalınkozspor – Üçler Albayrak

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PLAY OFF ATEŞİ ALEVLENDİ
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör