poyrazoğlu otomotiv etiler

Pes etmedi, başardı

Felç ve kanser teşhisi konulan kadın robotik rehabilitasyonla yürümeye başladı.

14-12-2017 16:55

Denizli’de, evinin mutfağında düştükten sonra çeşitli hastanelere başvuran kadına, önce felç ardından kanser teşhisi konuldu. Umudunu kaybetmeyen Kahya, başvurduğu tıp merkezinde uygulanan tedaviler sayesinde yürümeye başladı.

Denizli’de ev hanımı olan 52 yaşındaki Zülal Kahya, 2016 yılında evinin mutfağında dengesini kaybederek düştü. Yaralanan 52 yaşındaki kadın, Denizli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Düşmesine bağlı olarak omurilik zedelenmesi yaşayan Kahya'nın vücudunun büyük bir bölümünde felç oluştu. İzmir'de yapılan kontrolde ise Kahya'ya bir de kanser teşhisi konuldu. 2017 yılının Ocak ayında Denizli'deki özel bir tıp merkezine başvuran kadına yaklaşık bir sene robotik rehabilitasyon, çamur, havuz rehabilitasyon gibi çeşitli tedaviler uygulandı. Kahya, cihazlar yardımıyla yürümeye başladı.

Daha önce felç olan elleri ile imza atabilen, yürümesinde ve kollarının çalışmasında önemli bir farklılığın meydana geldiğini belirten Kahya, "Hastalığım, mutfağın içinde dengemi kaybedip düşmemden sonra başladı. Bastonlarla geziyordum. Felç oldum, sol tarafım kilitlendi. Tedaviden önce kalkamıyordum, 4-5 kişi zar zor beni kaldırıyordu, sanki parmaklarım dökülüyordu. Şimdi tek başıma kalkabiliyorum, oturabiliyorum, ellerim tutuyor. Ellerimle imza atabiliyorum" diye konuştu. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pes etmedi, başardı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör