poyrazoğlu otomotiv etiler
12 Aralık 2018 Çarşamba

Pembe kurdele ile dikkat çektiler

Denizli Onkoloji Gönülleri Dayanışma Derneği ve Denizli Kadın Platformu üyeleri, Candoğan parkı önünde, vatandaşlara meme kanseri simgesi haline gelen ‘pembe kurdele’ takarak kansere dikkat çektiler.

19-10-2017 18:53

Ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olduğu için düzenlenen etkinlikte Denizli Onkoloji Gönülleri Dayanışma Derneği ve Denizli Kadın Platformu üyeleri vatandaşlara ‘pembe kurdele’ takarak, ‘kanserde erken tanı hayat kurtarır’ mesajını iletti.

Denizli’nin tek kanser derneğine destek çağrısı

Konuyla ilgili Denizli Kadın Platformu Sözcüsü Nurten Karakış, “İki sivil toplum kuruluşu birlikte ekim ayının meme kanseri ayı olması sebebiyle vatandaşlarımızın dikkatini çekmek için bu etkinliği düzenledik. Denizli’de tek kanser derneği olan Onkoloji Gönülleri Dayanışma Derneği, güzel çalışmalar yapıyor. Herkesi destek olmaya çağırıyorum. Erken tanı hayat kurtarır” dedi.

“8 kadından birinde görülüyor”

Onkoloji Gönülleri Dayanışma Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi Nejla Aslan, “Amacımız özellikle meme kanserine dikkat çekmek. Meme kanseri o kadar yaygınlaştı ki, her 8 kadından birinde görülüyor. Erkeklerde de görülen bir hastalık. Pembe kurdelelerimizi vatandaşlarımıza takarak hastalığa dikkat çekiyoruz. Vatandaşlarımız derneğimize üye olsunlar istiyoruz, bize desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

“Kanserden değil, geç kalmaktan korkun”

Meme kanser olduğunu evlendikten çok kısa bir süre sonra fark eden Dudu Şahin ise, “2009 yılında evlendikten 3 ay sonra meme kanseri olduğum ortaya çıktı. Eşim tedavi sürecinde en büyük destekcim oldu. Biz biraz geç kalmıştık, halan kontrollerim yapılıyor. Ben diyorum ki kadın erkek herkes tarama testi yaptırsın. Kanserden değil, geç kalmaktan korkun” ifadelerini kullandı.

Ayşe Selçuk Kağ

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pembe kurdele ile dikkat çektiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör