etiler poyrazoğlu otomotiv

Pehlivanlar güreşlere hazır

Çameli Belediyesi’nin bu yıl 5’inci kez düzenleyeceği Geleneksel Hasan Şahin Yağlı  Güreşleri 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak. Dört kategoride yapılacak güreşlere 300 pehlivan katılacak.

15-09-2018 10:47

Kırkpınar'ın seçkin pehlivanların katılacağı güreşlerin her sene olduğu gibi  çekişmeli mücadelelere sahne olması bekleniyor. İmamlar Mahallesi Sarayyıkığı mevkiinde gerçekleşecek olan yağlı güreşlere pehlivanlar hazırlanıyor  22 Eylül günü saat 10.00 başlayacak olan 5.Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşlerine ev sahipliği yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, tüm Denizli halkını güreşlere davet etti. 

Güreşe ata sporu olduğu için önem verdiklerini belirten Arslan,”Çameli  Belediyesi, Çameli Kaymakamlığı ve Güreş Federasyonu Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz 5. Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşlerinde 4 kategoride 300 pehlivan çayıra çıkacak. 8 hakem heyeti  görev yapacak. İlçemizin efsane pehlivanı  İran’da ve ülkemizde iki kez dünya ikincisi olan Kara Hasan lakaplı Hasan Şahin’in hatırasını yaşatmak adına düzenlediğimiz  güreşlere güzel ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pehlivanlar güreşlere hazır
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör