poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Pedallar kalp sağlığı için dönecek 

Bisikletliler Derneği Denizli Temsilciliği, 19.Dünya Kalp Günü dolayısıyla bisiklet turu organize etti.  “Benim kalbim senin kalbin” temalı etkinliğe katılan bisikletliler,  kalp sağlığına dikkat çekecek.

29-09-2018 15:48

Bisikletliler Derneği Denizli Temsilcisi Aykut Eser, 30 Eylül Pazar günü saat 10.30’da başlayacak bisiklet turuyla  ilgili bilgi verdi.  Eser, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de her yıl 300 bin kişinin kalp krizi, 125 bin kişinin ise ölümüne neden olan kalp damar hastalıkları ve inmenin önlenebilir bir hastalık olduğunu dikkat çekmek istediklerini belirtti. Eser, pedalların kalpler için döneceğini söyledi. 

Kalp damar hastalıklarının yaşam tarzı, tütün kullanımı, sağlıksız yeme alışkanlıkları, fiziksel hareketsizlik ve psikososyal stres ile kuvvetli bir ilişki gösterdiğini vurgulayan Eser, “Dünya Sağlık Örgütü uygun yaşam tarzı değişiklikleri ve düzeltilebilir risk faktörlerinin kontrol altına alınması ile kalp damar hastalıklarına bağlı ölümlerin dörtte üçünden fazlası önlenebilmektedir. İşte bu nedenle, 19.Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında, bisiklet turu düzenleyeceğiz. 30 Eylül Pazar günü saat 10.30’da Vizyon Göz Hastanesi önünden, Özel Cerrahi Hastanesi güzergahında gerçekleştireceğimiz bisiklet turuna, tüm bisiklet tutkunlarını davet ediyoruz” dedi. 

Toplanma alanına bisikletleriyle gelecek olan katılımcılara güvenlik yeleği, kask ve eldiven dağıtılacağı belirtildi. 

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pedallar kalp sağlığı için dönecek 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör