etiler poyrazoğlu otomotiv

PAÜ Yemekhanesinde  Turuncu Vejetaryen bölümü hizmete açıldı

Pamukkale Üniversitesi  Merkez Yemekhane’de  et  ve et ürünleri yemeyen personel için Turuncu Vejetaryen bölümü hizmete açıldı.

11-09-2019 14:12

PAÜ Merkez Yemekhanesinde hafta içi 11.00-17.00 saatleri arasında akademik ve idari personel ile öğrencilere hizmet verecek olan Turuncu Vejetaryen’in açılışına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Erdinç Duru, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir katıldı. Açılışın ardından konuklara çeşitli vejetaryen seçeneklerinden oluşan yemeklerden ikram edildi.

“Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Bağ, kısa bir süre önce  çölyak rahatsızlığı yaşayan vatandaşlar için Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilke imza atarak Glütensiz Gıda Mamulleri Üretim Birimi’nin  PAÜ Unlu Mamulleri Pilot Tesisi bünyesinde hizmete açıldığını vurguladı. Rektör Bağ, “Üniversite yönetimi olarak personelimiz ve öğrencilerimizi beslenme alışkanlıklarını doğrultusunda sağlıklı beslenmeleri ve kaliteli gıdalara kolay erişebilmeleri adına çalışmalarımızın bir sonucu olarak bugün burada Merkez Yemekhanemiz bünyesinde Turuncu Vejetaryen’i hizmete açmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyoruz. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller yetiştirmek adına Pamukkale Üniversitesi olarak bu tür projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Her gün bir çeşidi çorba ve bir çeşidi tatlı olmak üzere 10 çeşit sıcak ve soğuk yemek seçeneğinin bulunacağı seçal servis şeklinde hizmet verilecek olan Turuncu Vejetaryen’de her bir çeşit seçenek düşük ücretlerle, PAÜ yemek uygulaması üzerinden hızlı ödeme turuncu butonu ile gerçekleştirilecek. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ Yemekhanesinde  Turuncu Vejetaryen bölümü hizmete açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör