PAÜ'lü  öğretim üyelerine birincilik ödülü

Pamukkale Üniversitesi  Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Zafer Aybek ve Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş, kadınlarda görülen idrar yolu darlıklarının tedavisi için geliştirdikleri cerrahi teknikle Antalya'da düzenlenen 6. İşlevsel Üroloji ve Kadın Ürolojisi Kongresi'nde video bildiri dalında birincilik ödülüne layık bulundu.

07-11-2019 15:48

PAÜ Üroloji Anabilim Dalı'nın yaklaşık 4 yıldır yanak içinden doku alarak yaptığı idrar yolu (üretra) darlığı ameliyatlarındaki başarılı serilerin, üroloji alanında dünyanın en önemli dergilerinden "World Journal of Urology’de yayımlandı.  Öğretim üyeleri Aybek ve Zümrütbaş,  son olarak katıldıkları Antalya'daki 6. İşlevsel Üroloji ve Kadın Ürolojisi Kongresi'nde video bildiri dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Zafer Aybek,  kadınlarda bu sorunun oldukça nadir görüldüğünü ve tanısının zor olabildiğini ifade ederek, "Anabilim dalımızda erkeklerde idrar yolu darlıklarını oldukça başarılı bir şekilde tedavi ediyoruz. Erkek hastalardaki deneyimimizi kadın idrar yolu darlıklarında uygulayarak yeni bir teknik geliştirdik. Bu yöntemle ameliyat ettiğimiz 7 hastanın tamamında başarılı sonuçlar elde ettik. Ödül aldığımız için de çok mutluyuz" dedi. Doç. Dr. Zümrütbaş da bu ödülü almalarında katkısı olan ekip üyelerine teşekkür etti. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ'lü  öğretim üyelerine birincilik ödülü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör