poyrazoğlu otomotiv etiler

PAÜ Hastaneleri denetimden geçti

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) Hastanesi, Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinden geçti.  Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından denetimde, PAÜ Hastaneleri, kalite puanını yükseltti.

26-10-2017 18:48

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından denetlenen Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, kalite puanını yükseltti.  Hastanenin doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan denetimde Sağlık Bakanlığı ekipleri, Acil Servis, Kalite Yönetim Birimi, Ameliyathane, Yoğun Bakım Üniteleri, Doğumhane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Eczane, Teknik Atölye, Bilgi İşlem Koordinatörlüğü, Acil Durum ve Afet Birimi, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Radyoloji Ünitesi, Enfeksiyon Kontrol Komitesi, İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi, rastgele seçilmiş iki poliklinik ve klinikleri değerlendirdi.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan denetimle ilgili, “Kalite yolculuğumuzda önemli bir adım olan Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinde,  kalite çalışmalarımızda istenilenleri sabır ve özveri ile gerçekleştiren, takım ruhunu ortaya koyan tüm çalışanlarımızın desteği ile başarılı bir adım daha atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık hizmetinin en iyi ve kaliteli şekilde karşılanması için işimizi düne göre daha iyi yapıyor, en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Mükemmel sağlık hizmetini, kaliteden ödün vermeden sunmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ Hastaneleri denetimden geçti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör