poyrazoğlu otomotiv etiler

PAÜ’de diyabet eğitimleri devam ediyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Toplantı Salonunda, hastane personeli ve vatandaşlara yönelik diyabet eğitimi düzenlendi.

14-11-2017 17:16

 PAÜ Hastanesi diyabet eğitimleri ile halkı bilgilendirmeye devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semin Fenkci her diyabet hastasının bu hastalıkla ilgili verilen eğitime mutlaka katılması gerektiğini vurguladı. Prof.Dr. Fenkci,  “Biz üniversitemizde hastalarla iletişim kuruyoruz. Bu iletişimle telefon danışmanlığı ve birebir görüşmeler yapıyor, insülin kullanan bütün diyabet hastalarımıza belirli aralıklarla  grup eğitimleri düzenliyoruz. Yatarak tedavi gören diyabet hastalarına da yatak başı eğitimleri ile en iyi hizmeti veriyoruz. Bu eğitimler diyabet hastalarının yaşam kaliteleri için çok önemli” dedi. 
    
Eğitimler Endokrin Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semin Fenkci koordinasyonunda Endokrinoloji Bilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Fidan Yaylalı , eğitim hemşireleri tarafından hastalara birebir anlatılırken, hastaların kan şekeri regülasyonları sağlanana kadar günlük ve haftalık takipleri de yapılıyor.

Bu eğitimler kapsamında hastalara diyabet nedir, oral antidiyabetik kullanımı, insülin kullanımı, insülin saklama koşulları, enjeksiyon yapılma zamanları, insülin bölgeleri, bölge rotasyonları, glukometre ölçümü ve eğitimi, evde kan şekeri takibi, ayak bakım eğitimi,
diyabet komplikasyonları, glucagen eğitimi veriliyor.

     
 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ’de diyabet eğitimleri devam ediyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör