poyrazoğlu otomotiv etiler

PAÜ, 2017’de 1.5 milyon acil hasta kabul etti

İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ile Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu mart ayı toplantısı PAÜ Hastanesi toplantı salonunda yapıldı. PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, geçen yıl acile başvuran hasta sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğunu belirtti.

03-04-2018 15:44

ASKOM ile Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı, PAÜ Hastanesi toplantı salonunda Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Başkanı  Uz. Dr. Burak Altan,  Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mesut Düzelli ile Denizli’de faaliyet gösteren Devlet Hastaneleri, Pamukkale Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticileri, Özel Hastane Başhekimleri ve Acil Servis sorumlularının katılımıyla düzenlendi.
Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısının sunumuyla başlayan toplantıda 112 hizmeti veren tüm istasyonların ve hastane acil servislerinin 2018 yılı şubat ayı çalışmaları değerlendirildi. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılmasına yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Sevk Komisyonunda hastaneler arası hasta  nakillerinde kayıt işlemlerinin daha düzenli yapılması, yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer verdiği bilgide,  geçen yıl acile başvuran hasta sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğunu, bu nedenle acil sağlık hizmetlerinin problemsiz işleyişinin önem arz ettiğini, hastane öncesi ve sonrası hizmetlerin ve iletişimin geliştirilmesi açısından bu tür toplantıların yararlarını anlatarak tüm katılımcılara teşekkür etti. Haber Merkezi
 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ, 2017’de 1.5 milyon acil hasta kabul etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör