etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Parkeye iddialı dönüş

İki yıl önce kapanan Denizli Basket Kulübü,  Merkezefendi Belediyesi’nin çabalarıyla yeniden hayata döndü. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun yaptığı görüşmeler sonucu oluşturulan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı bu sezon Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek. 

08-08-2018 18:22

Orhan MIKIROĞLU 
Denizli Basket Spor Kulübü,  iki yıl aradan sonra tekrar parkelere geri döndü. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun  6 aydır sürdürdüğü çalışmaların ardından tekrar aktif hale getirildi. Denizli Basket takımı Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ismiyle bu sezon Türkiye Basketbol 2. liginde mücadele edecek. Subaşıoğlu’nun  Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’yla yaptığı görüşmenin ardından Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne kabul edilen Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in hedefleri ve teknik heyeti ve transfer ettiği sporcular Denizli Basın Merkezi’nde tanıtıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli’nin basketbolda önemli bir potansiyele sahip olduğunu, geçen yıl Yüksekçıta Koleji takımına verdikleri desteğin ardından iki yıl önce ligden çekilen Denizli Basket’i canlandırmaya karar verdiklerini söyledi. Takımın başına Şahin Ateşdağlı'yı getirdiklerini belirten Subaşıoğlu, hedeflerinin kuracakları Basketbol Altyapı Merkezi ile basketbol sporuna yıldızlar yetiştirmek ve sürekliliği sağlamak olduğunu belirtti. Suşabıoğlu, “Maçlarımızı PAÜ Arena’da oynayacağız. Mütevazi bir bütçeyle iyi bir takım oluşturuyoruz. Amacımız ilk aşamada Basketbol 1. Ligi’ne çıkmak, uzun vadede Denizli’ye basketbolda adından söz edilen bir şehir haline getirmek” dedi. Subaşıoğlu, kadınları da maçlara davet etti. 

Toplantıda takım koçu Şahin Ateşdağlı, yardımcısı Evren Yenice ile 5 yeni transfer de tanıtıldı. İstanbulspor’dan Gökhan Yazıcıoğlu, Karesispor’dan Azizcan Özdemir, Artvin Belediyespor’dan Kemalcan Aktuna ve Denizli alt yapısından yetişen ve geçen sezon Yüksekçıta Basketbol takımında oynayan Oğuzhan Derici ile Kerem Barın birer yıllık sözleşme imzaladı. Coach Şahin Ateşdağlı, hedeflerini şampiyonluk olarak açıkladı. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Parkeye iddialı dönüş
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör