poyrazoğlu otomotiv etiler

Para vermeyen kanser hastası annesinin evini yaktı

Fatih Mahallesi’nde iflas nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan Ü.A.’nın  para vermediği gerekçesiyle kanser hastası annesinin evini ateşe verdiği iddia edildi. Yanan ev kullanılamaz hale gelirken, oğul Ü.A. tutuklandı.

22-10-2018 11:23

Emlak şirketi sahibiydi, kazancı iyiydi ve tanıyanların ifadesine göre de 2 milyon lira dolayında bir serveti vardı. Ancak 31 yaşındaki Ü.A. son dönemde işleri bozulunca servetini kaybetti ve annesi 65 yaşındaki Feride Ağan’ın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinde kalmaya başladı. 

İddiaya görü Ü.A., bu arada alkol ve uyuşturucuya alıştı. Annesinden para isteyen Ü.A. olumsuz yanıt aldığında şiddet uygulamaya başladı. Benzer bir olay geçtiğimiz gün tekrarlandı ve Ü.A. annesine yine şiddet uyguladı. Yaşlı kadın oğlunun elinden kurtulup komşularına sığındı. Ü.A. ise annesinin evini ateşe verdi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü, ancak  yanan ev oturulamaz hale geldi.

Olayla ilgili soruşturma sırasında annenin şikayeti üzerine Ü.A. gözaltına alındı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen hayırsız evlat, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çıkan yangında ev kullanılamaz hale gelince talihsiz kadın sokakta kaldı. Feride Ağan’ın durumuna sessiz kalmayan komşuları ise kadını yanlarına alarak evlerinde misafir etmeye başladı. Meme kanseri olan anne Feride Ağan,  yeni bir ev yapacak maddi gücü bulunmadığını söyleyerek, devletin kendisine sahip çıkmasını istedi. 

Oğlunun kendisinden sürekli para isteyerek şiddet uyguladığını anlatan Ağan, "Oğlum bir süre önce eşinden ayrılmıştı. İşleri de kötüye gitmeye başladı. Her şeyini kaybeden oğlumun psikolojisi bozuldu. Çeşitli kuruluşlara bana yardım etmeleri için başvurdum. Daha sonra evimizi yaktı. Ben yaşlı ve meme kanseriyim. Yetkililerin bana sahip çıkmasını istiyorum. Bir emekli maaşım var,  onunla  borçlarımı ödüyorum" dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Para vermeyen kanser hastası annesinin evini yaktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör