poyrazoğlu otomotiv

Pamukkaleli gençlerin seçim heyecanı

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimli Birinci Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla yapıldı. 225 delegenin oy kullandığı genel kurulda Cevat Serdar başkan seçildi. 

28-05-2018 16:55
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimli Birinci Olağan Genel Kurulu Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Genel kurula Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kent Konseyi  Başkanı  Adnan Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya,  Ak Parti Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nail Şanile delegeler ve misafirler katıldı.

15-35 yaş arasında gençlerin faaliyetlerde bulunduğu Gençlik Meclisi, gençlerin, katılımcılık, kalkınma, sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında, kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde rol almalarını sağlamak başta olmak üzere Pamukkale gençliğini ulusal, uluslararası ve kent düzeyinde temsil etmek ve bu amaca uygun aktiviteler düzenlemek, ve gençlerin kentin bilimsel, teknolojik, sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklerinde rol almalarını sağlamak, insan hakları ve çevre konusunda duyarlılıklarını arttırmak gibi görevleri bulunuyor. Genel kurulun başında Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya, selamlama konuşması yaptı. 

“PROJELERİNİZİ BEKLİYORUZ”
Genel kurulda bir konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Güresin, “Kentin yönetiminde bazı normların paylaşılması gerekiyor. Bu anlamda öncelikle gençlik meclisini kurduk. Ardından da kadın meclisini ve daha sonra da engelli meclisini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Biz bu meclisi kurarken tek başımıza yola çıkmadık. Bir çok sivil toplum kuruluşu,  muhtarlar ve ilgili kuruluşlarla yola çıktık. Pamukkale olarak Denizli’nin en büyük ilçesiyiz. Bu da bize büyük bir sorumluluk veriyor. Bir çok belediye Kent Konseyi’ni kurmakta tereddüt etti. Ama biz 4 yıllık bir belediye olmamıza rağmen bu meclisi oluşurduk. Bundan dolayı kent konseyini önemsiyoruz ve burada bize büyük bir sorumluluk düşüyor. Buradan hatırlatmak isterim ki biz Kent Konseyi’nin kağıt üzerinde kalmaması için gençlerden proje bekliyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından seçime geçildi. 225 delegenin oy kullandığı seçimde Cevat Serdar Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı oldu. Yönetimde Mustafa Şencan,  Uğur Pala, Ebru Demir, Büşra Yüksel, Cemal Ceyhan,  Hasan Ali Tosun,  Elif Yasemin Yuvacı, Ceyda Okta, İlyas Bedir ve Hatice Nursima Şanlı yer aldı.  Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cevat Serdar kendisine verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için yürütme kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte var gücüyle çalışacaklarını ifade etti. Genel kurulun sonunda Gençlik Meclisi’nin yönergesi delegeler tarafından oybirliği ile kabul edildi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkaleli gençlerin seçim heyecanı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör