Pamukkale Üniversitesi’nin mezuniyet töreninden  alkışlanacak hikayeler  çıktı

Pamukkale Üniversitesi’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda 10 bin kişi mezun oldu. Üç  gün olarak düzenlenen törenlerde alkışlanacak hikayelerin kahramanları da mezuniyet belgelerini aldı, “Eğitimin yaşı yok” dedirtti.  PAÜ’de güvenlik görevlisi olarak  çalışan 55 yaşındaki Duralı Kalkan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nu üçüncülükle bitirdi. Daha önce PAÜ’de çalışan Bilal Arslan, Jeoloji Mühendisliği’ni birincilikle bitirirken, iki çocuk annesi Reşika Sezgin Kaymakçı liseyi bitirdikten 30 yıl sonra üniversite hayalini gerçeğe dönüştürdü. 

24-06-2019 18:21

Pamukkale Üniversitesi’nde Genel Mezuniyet Törenleri üç gün olarak planlandı. 10 bin öğrencinin mezuniyet sevincini yaşayacağı törenlerin ilkinde Tıp Fakültesi mezunları  belgelerini aldı.  Aynı gün öğleden sonra  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet heyecanını yaşadı. Törenin ikinci gününde ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Çal Meslek Yüksekokulu, Honaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri  törenle mezun oldu. 

55 yaşında üniversiteyi bitirdi

Törenlerde  ilginç görüntüler yaşandı, hikayeleriyle öne çıkan isimler de mezuniyet belgelerini aldı. Pamukkale Üniversitesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 55 yaşındaki Durali Akkan, Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü’nden üçüncülükle  mezun oldu. Hem çalışıp hem okumanın mümkün olduğunun en güzel örneği olan Akkan,  gençlere örnek oldu. 

Eski personel bölüm birincisi oldu

Pamukkale Üniversitesi’nin  eski çalışanı Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Bilal Arslan, Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü birincilikle bitirdi.  Daha önce görev yaptığı üniversiteyi birincilikle bitirmenin mutluluğunu yaşayan Arslan’a birincilik ödülünü Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar verdi.

30 yıl sonra

Bir başka başarı öyküsüne Reşika Sezgin Kaymakçı imza attı. Liseden 30 yıl önce mezun olan iki çocuk annesi Kaymakçı, Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programını birincilikle bitirdi. Kaymakçı, aynı zamanda  yüksekokul birincisi de oldu.  Kaymakçı birincilik ödülü ve belgesini Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın elinden alırken kızı Selem Kaymakçı ve oğlu Erdi Kaymakçı annelerinin mutluluğuna ortak oldu. Törende, Adalet Eski Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, oğlu Dr. Mehmet Uçar’a mezuniyet belgesini takdim ederek, oğlu ile mezuniyet sevincini paylaştı.

Üniversitede mezuniyet törenleri gelecek hafta Fen Edebiyat Fakültesi, Turizm Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile sona erecek.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Üniversitesi’nin mezuniyet töreninden  alkışlanacak hikayeler  çıktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör