etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

Pamukkale Turizm'in acı günü

Pamukkale Turizm'in kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Sadık Bababalım, hayatını kaybetti. Bababalım, Denizli’de toprağa verildi. 

12-09-2019 11:52

Bir süredir İzmir'de tedavi gören 93 yaşındaki Cafer Sadık Bababalım, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Birinci Meclis'te milletvekili olan Hüseyin Mazlum Bababalım'ın 5 Şubat 1931'de Denizli ziyaretinde Atatürk'e sunup onay aldığı ancak 1962'de hayata geçirilen karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fikrini, torunları Cafer Sadık, Turan ve Turgut Bababalım gerçekleştirmişti. Cafer Sadık Bababalım’ın kurucuları arasında yer aldığı Pamukkale Turizm, zaman içerisinde büyümüş ve Türkiye’nin en önemli karayolu taşımacılık şirketlerinden biri olmuştu. 

İzmir’de yaşamını yitiren Cafer Sadık Bababalım, Pamukkale Üniversitesi yanındaki Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Cenaze törenine oğlu Mazlum Bababalım, çocukları, torunlarının yanı sıra Vali Hasan Karahan ile Denizli siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Bababalım Ailesi törende taziyeleri kabul etti.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Turizm'in acı günü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör