etiler poyrazoğlu otomotiv

Pamukkale’den tanıtım atağı

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin tanıtımına katkı verecek projelere imza atmakla birlikte, ulusal ve uluslararası tv kanallarında Pamukkale’yi anlatmayı sürdürüyor. Başkan Örki, “Pamukkale ismini duymayan, bilmeyen kalmadığı gibi, gelmeyen de kalmasın. Bu amaçla ilçemizin tanıtımına büyük önem veriyoruz” dedi.

11-09-2019 13:56

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçtiğimiz haftalarda, Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig yayıncı kuruluşu olan Bein Sports’ta yayınlanan ve Nazlı Canyurt’un hazırlayıp sunduğu Futbolun Şehirleri programına konuk oldu. Her açıdan Pamukkale’yi anlatan Belediye Başkanı Örki, Pamukkale’de turizmle sporu bir araya getirecek projelerini anlattı. “Pamukkale’miz muhteşem bir kent. Çok da büyük” diyen Başkan Örki, “Pamukkale deyince insanların aklına sadece doğa harikası beyaz travertenler geliyor ama Pamukkale’miz uçtan uca 76 km, 345 bin nüfusu ile hakikaten dolu dolu, her şeyi içinde barındıran bir ilçe. Tarımı içinde, turizmi içinde, sanayisi içinde, eğitimi içinde, sağlık tesisleri içinde gerçekten Allah’ın bir lütfu diyorum ben buraya. Bizimde yerel idareciler olarak buraya çok iyi gözle bakmamız gerekiyor. Buranın kültürel bir mirası da var binlerce yıl öncesinden. Tiyatrolarımız, metropollerimiz, travertenlerimiz, Karahayıt’ımız var. Karahayıt’ta termal şifalı sularımız var. En son yapılan araştırmalarda Avrupa’da zirveye oynuyor buradaki şifalı sularımız” diye konuştu.

Küresel çapta bir spor merkezi hayali

Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’nin sadece bir turizm kenti değil, tarihi, kültürü, sporu buluşturan bir şehir haline dönüştürme hayalinde olduklarını belirtti. Başkan Örki, “Ben sadece ve sadece Denizlisporluyum. Başka takımı tutmuyorum. Denizlispor benim için bir vazgeçilmez. Bugünlerde bizi çok mutlu ediyor. Ama yense de yenilse de biz hep kendi takımımızla birlikteyiz” diye konuştu. Belediye Başkanı Avni Örki, “Burası tarihten bu yana huzurlu insanların yaşadığı kent olarak ayakta kalmış. Dünyanın dört bir yanından insanlar buraya kültüre, spora gelmiş. Biz de diyoruz ki neden Denizli şu anda, bundan yüzyıllar öncesi özelliklerine kavuşmasın. Bir Amatör Sporlar Kompleksi yapsak, bunu profesyonel takımlarında kamplarını yapabilecekleri bir yer haline getirsek. Yeterince otel kapasitemiz var, doğal ve tarihi güzelliklerimiz var. Gelen sporcuların ruhen ve bedenen kendilerini güçlü hissederek buradan ayrılmalarını sağlayabilecek bir tesisleşme hayalinin peşindeyiz. Karahayıt bölgemizdeki termal şifalı sularımızın bir çok rahatsızlığa ve rahatsızlığı olmasa da vücudun daha dinç, daha güçlü olması içinde bir çok faydası olan bir alan. Biz gelen sporcularımıza bu imkânlarımızdan yararlandırmak istiyoruz. Hedefimiz bu yılsonuna kadar 2,5 milyon insanın buraya gelmesini sağlamak. 2,5 milyon insan Denizli’mize gelmesini avantaja çevirmemiz gerekiyor. Küresel çapta bir spor merkezi hayalini kurmalıyız ” şeklinde konuştu. Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale’den tanıtım atağı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör