poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale’den imar yönetmeliği öncülüğü

1 Ekim’de yürürlüğe giren “Yeni İmar Yönetmeliği” ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in öncülüğünde tüm ayrıntılarıyla ele alındığı bilgilendirme semineri düzenlendi.

07-11-2017 18:58

Pamukkale Belediyesince organize edilen ve Grand İtimat Otel’de düzenlenen “Yeni İmar Yönetmeliği” seminerine, ilçe belediyeleri, mimarlar ve mühendisler yoğun ilgi gösterdi. İki gün süren seminere Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de katılırken, konuşmacı olarak alanında uzman Türkiye Belediyeler Birliği Yapı Daire Başkanı Abdurrahman Keleş yer aldı.

GÜRLESİN, “EN İYİ HİZMETİ VERME GAYRETİNDEYİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, üst yapıdan alt yapıya ve rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültür, sanat, sosyal belediyecilik alanında da başarılı işler yapmaya devam ettiklerini ifade ederek,  halka en iyi hizmeti verme noktasında belediye personelini eğitimlerine de ağırlık verdiklerini söyledi. 1 Ekim’de yürürlüğe giren Yeni İmar Yönetmeliği’nin önemine dikkat çeken Başkan Gürlesin, “Amacımız, tüm belediye personelimizle birlikte halkımıza en kaliteli hizmeti vermek. Bu amacımız doğrultusunda da son olarak ‘Yeni İmar Yönetmeliği’ hakkında hem belediye personelimizin hem de diğer kurumlardan imar konusunda faydalanmak isteyen herkese açık olarak seminer düzenledik. Seminerde, vatandaşımızın bina yapımından arsa alımına kadar birçok konuda bilgilendirdik. Son yıllarda hükümetimizin çalışmaları ve imar yönetmeliğindeki düzenlemelerle farklılıklar oluştu. 2013 yılından sonra özellikle 3 tane farklı yönetmelik vardı. 30 Haziran’da yeni bir yönetmelik çıktı ve 3 ay uzatıldı. 1 Ekim 2017 itibari ile bütün yönetmelikler bir kenara bırakılıp tek yönetmeliğin çatısı altında yürünmeye çalışıyor. Sıcağı sıcağına bu yönetmelikte yorum farkları olmaması anlamında bir seminer olsun istedik” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği Yapı Daire Başkanı Abdurrahman Keleş, İmar konusunun çok önemli olduğuna dikkat çekti.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale’den imar yönetmeliği öncülüğü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör